Finance

3 pravidla pro bezpečné nakupování na internetu

Nakupování přes internet se těší čím dál větší oblibě. Do jisté míry za to může skutečnost, že v e-shopech se dá zboží pořídit daleko levněji než v klasických kamenných prodejnách. Právě na peníze slyší většina českých zákazníků stále nejvíce. Existují ale i další způsoby, jak ušetřit ještě víc a stát se doslova profíkem přes online nákupy.

Srovnávejte

Díky internetovým srovnávačům zjistíte během chvíle, kde nakoupíte nejvýhodněji. Mějte se ovšem na pozoru – příliš levné zboží bývá podezřelé, eshop si proto prověřte obzvlášť důkladně. Opatrní buďte i u neznámých obchodů, kde si dvakrát rozmyslete, jestli budete platit předem. Rozumnější bude nechat si zboží zaslat na dobírku. Internetové srovnávače vám spolu s cenou přehledně ukážou také to, kde mají vybrané produkty skladem a kde si na ně naopak budete muset nějaký ten den nebo dokonce týden počkat. Dočtete se tady rovněž, kde vám doručí zboží zdarma, kde si ho můžete zdarma osobně vyzvednout nebo kde si za něj budete muset připlatit.

Čtěte

Čtěte recenze, reference, hodnocení, zajímejte se o zkušenosti zákazníků, kteří již mají s výrobkem nějaké zkušenosti, procházejte sociální sítě. Bude tak větší pravděpodobnost, že nakoupíte správně hned napoprvé. Informace, které tady totiž získáte, jsou k nezaplacení. Solidní obchod poznáte i podle toho, že má uvedeny všechny kontaktní informace, jako je mail, telefonní číslo nebo adresa.

Všímejte si

Zatímco provozovatelé kamenných obchodů musí dbát na to, aby prodejna pěkně vypadala, byla uklizená, výloha rozzářená, zboží v regálech poskládané, provozovatelé e-shopů musí věnovat pozornost tomu, jak působí jejich web. Jestli je přehledný, srozumitelný, hezky vypadá, pohodlně se v něm nakupuje. Proto investují nemalé peníze do tvorby webových stránek, právě vzhled navíc hodně vypovídá i o serióznosti provozovatele. Mnohdy si také najímají odborníky z řad marketingových agentur, kteří jim radí, co vylepšit a čeho se naopak vyvarovat. Pomáhají jím také s reklamními kampaněmi, SEO optimalizací či s tvorbou obsahu. Tak zaměřte se při nákupu na tato tři zlatá pravidla a uvidíte, že nešlápnete vedle!

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.