Finance

3 tipy jak řešit problémy s půjčkou

Každý, kdo se rozhodne pro půjčku, by si měl předem ujasnit i to, jak se zachová v případě, že se v průběhu splácení dostane do finančních problémů. Možná s ťukáte na čelo s tím, že se vám něco podobného přihodit nemůže, ale život je nevyzpytatelný a nikdo z nás neví, co mu přinese následující den. Důvodů, které vás mohou dostat do nezáviděníhodné situace je poměrně dost, ale budete-li dodržovat následující doporučení, vyvarujete se nejhoršího.

1.) Před upomínkami neschovávejte hlavu do písku

Neuhradíte-li splátku, spolehněte se, že vám brzy dorazí upomínka. Spousta dlužníků má za to, že s nepřevzetím nebo neotevřením obálky problémy alespoň na čas zmizí. Opak je pravdou. Upomínku následuje další upomínka a začnou narůstat úroky z prodlení a další sankce. Nechcete-li zanedlouho čelit exekuci, postavte se k problémům čelem a začněte je okamžitě řešit. Nebudete-li otálet, předejdete nejhoršímu.

2.) Zkontaktujte svého věřitele

Každá banka, ale i solidní nebankovních úvěrové společnosti jsou na krizové situace připraveny. Nebudete-li schopní zaplatit splátku ve sjednaném termínu, ihned svého věřitele zkontaktujte a o vaší momentální platební neschopnosti jej uvědomte. Věřitel vám splátku odloží nebo navrhne jiné řešení, které je vždy lepší než zmíněná ignorace. Předpokladem solidního jednání ze strany věřitele je samozřejmě prvotní výběr půjčky. Klíčem k úspěchu je podrobné sjednání půjček a úvěrů, díky kterému naleznete nejvýhodnější variantu.

3.) Řešením by mohl být nový splátkový kalendář

Co si však počít v případě, kdy vaše platební neschopnost není jednorázová? Sníží-li se vaše příjmy dlouhodobě, pak vám nezbude, než kontaktovat věřitele a dohodnout se s ním na novém splátkovém kalendáři, který budete s přehledem splácet. Zřejmě se budete muset smířit s celkovou vyšší splatnou částkou, která však bude mnohem nižší než případné navyšování úroků z prodlení a dalších sankčních poplatků.

Nyní již víte, že nejlepším způsobem jak řešit problémy s půjčkou, je být aktivní a snažit se společně s věřitelem vymyslet vhodnou alternativu. Tak jako tak doufáme, že se do podobné situace nikdy nedostanete.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.