Půjčky a úvěry

4 kroky k rychlé a bezpečné půjčce

Půjčit si je snadné, ale půjčit si rychle a přitom i bezpečně již vyžaduje dodržení určitých zásad. Pokud se právě hledáte vhodnou finanční injekci pro svůj byznys, zadržte a začtěte se do následujících tipů. Budete-li se držet čtyř základních kroků, minimalizujete případná rizika.

1. krok: Promyslete si, jestli cizí peníze opravdu potřebujete

Vhodně zvolená půjčka může nastartovat byznys, ale ne vždy má úvěr opodstatnění. Máte-li možnost získat peníze z jiných zdrojů (např. dotace, bezúročná půjčka od příbuzných…), zvažte i tyto možnosti. Na druhou stranu jsou situace, které lze skutečně vyřešit pouze pomocí úvěru. Třeba pořízení nezbytných pracovních nástrojů, rozšíření vozového parku apod. V každém případě nedělejte zbrklá rozhodnutí a důkladně si svůj záměr rozmyslete.

2. krok: Spočítejte si, jaká částka vám schází

Poskytovatel vám pravděpodobně nabídne mnohem více peněz, než o kolik jste původně žádali. V tu chvíli vás napadne „proč ne!“, ale tím se můžete zadělat na budoucí problémy. Předpokládáme, že pracujete s konkrétním rozpočtem – rozhodnete-li se ho navýšit, měli byste komplexně změnit plán a přizpůsobit ho nové situaci. Obecně je vždy lepší půjčit si jen nezbytné množství finančních prostředků. Jinak hrozí, že peníze utratíte za „zbytečnosti“.

3. krok: Nezapomeňte do rozpočtu zahrnout splátku

Jistě víte, půjčku budete muset pravidelně splácet. Ale spočítali jste si, jestli splátka nenabourá firemní rozpočet? Zároveň zohledněte budoucí plány a položte si otázku, zda je kvůli půjčce nebudete muset měnit. Neuškodí to vašemu podnikání?

4. krok: Vyberte si spolehlivého poskytovatele

Máte živnostenské oprávnění? Pak vám rychle půjčí i poskytovatelé, kteří nemají dobrou pověst. Tzv. půjčky na živnostenský list nepodléhají kontrole ze strany ČNB a často zahrnují vysoké úroky a poplatky. Nepodléhejte proto nutkání kývnout na první nabídku přistanuvší na stole a poohlédněte se po někom, kdo vám půjčí rychle a zároveň výhodně. Dobrou volbou je například rychlá půjčka Ferratum Business od Ferratum Czech.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.