Finance

5 skvělých tipů, jak ušetřit při tisku

Pokud jste se zhrozili nad tím, kolik vás stojí pravidelný tisk, jistě nepohrdnete několika praktickými tipy, díky kterým můžete z dlouhodobého hlediska ušetřit nemalou částku. Jde o poměrně jednoduché, leč velmi efektivní rady.

1. Používejte nastavení kvality

Pohrajte si s nastavením tisku a bude-li to možné, preferujte černobílý tisk. Pozor – nastavení použijte i v případě, že se dokument na první pohled jeví černobílý, protože v něm nejsou obrázky. Na spotřebu barvy má totiž vliv i vyhlazování okrajů písma.

Snižování kvality tisku má samozřejmě své hranice. Chystáte-li se tisknout důležitý dokument, měli byste kvalitu snížit jen do té míry, aby písmo zůstalo dobře čitelné.

2. Kupujte levné náplně do tiskáren

Levné náplně do tiskáren uleví vaší peněžence. Hledejte kvalitní alternativní tonery od prověřených výrobců – budete mít jistotu, že zůstane zachována kvalita tisku. Oproti originálním náplním ušetříte i více než polovinu. Platí to pro všechny značky – tonery Canon, HP i jiné.

3. Hledejte posilu ke standardnímu ovladači

Poohlédněte se po softwaru, který umožní plynulou regulaci spotřeby barvy. Dosáhnete tím ještě větší úspory, než jakou slibuje výrobce tiskárny. K těm nejlepším patří aplikace InkSaver. Je sice placený, ale ušetří vám tisíce korun ročně. Respektive až 75 % z ceny náplně, což rozhodně není málo.

4. Papír také není zadarmo

Pokud nedostáváte papír zdarma, snažte se tisknout oboustranně. Kromě toho, že ušetříte nějakou tu korunu, uděláte něco prospěšného pro životní prostředí. Počítá se každý list!

5. Může pomoct i změna písma

Ač je to k nevíře, trochu barvy ušetříte i tím, že začnete používat vhodně zvolené fonty. Nejúspornější jsou bezpatková písma s tenkými liniemi. K těm nejúspornějším patří Ecofont – údajně díky němu ušetříte až 20 % barvy.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Vedení účetnictví

Výhodné řešení pro vedení účetnictví nabízí společnost Vema. Vyzkoušejte i vy ekonomický systém Ekos.

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.