Podnikání

6 důvodů, proč je s.r.o. lepší než OSVČ

Učinili jste zásadní rozhodnutí a chystáte se skočit rovnýma nohama do podnikatelského prostředí? Pokud jste své záměry důkladně zvážili a jste si jistí v tom, že se vám podnikání vyplatí, zbytečně nečekejte a pusťte se do toho. Ještě před tím však budete muset zvolit vhodnou formu – měli byste se registrovat jako OSVČ, nebo si založit společnost s ručením omezeným?

Prestiž

Velkou výhodou společnosti s ručením omezeným je fakt, že jde o právnickou osobu, která může v očích klientů působit solidnějším dojmem než OSVČ. Společnost působí stabilněji a může vám otevřít dveře k zajímavým partnerům.

Omezené ručení

Dalším pozitivem společnosti s ručením omezeným je omezené ručení. Zatímco jednatel ručí pouze do výše majetku společnosti, OSVČ ručí celým svým majetkem – tzn. i osobními věcmi.

Daňová optimalizace

Společnost s ručením omezeným pro vás může být zajímavá také z hlediska daňové povinnosti, která se počítá z reálného zisku firmy. Nevyplatíte-li si žádnou odměnu, nebudete muset platit odvody zdravotní pojišťovně ani sociální pojištění. Živnostník se těmto platbám nevyhne, a to ani v případě nulového zisku.

Převoditelnost

O společnosti se dá zároveň říct, že je převoditelná na další generaci. Zatímco OSVČ podniká na sebe a buduje si jméno, které v případě jeho odchodu do penze zanikne, společnosti renomé zůstane a mohou z něj těžit i noví majitelé.

Rostoucí hodnota

Hodnota firmy v průběhu času roste a lze ji kdykoliv prodat. Nic takového živnostník nemůže.

Podnikání ve více lidech

Další velkou podstatnou firmy je možnost zvolení dalších jednatelů a delegace práv a povinností.

Úvodní administrativy se bát nemusíte

Pokud vám založení firmy v ČR přijde jako zbytečně komplikované, můžete se obrátit na odborníky, kteří pro vás firmu založí na klíč, případně si koupit již fungující s.r.o. – tzv. ready made.

Odborníci vám zároveň pomohou vyřešit i sídlo firmy. Chcete-li ušetřit za pronájem kanceláře, bude se vám hodit virtuální sídlo společnosti. Zaplatíte zlomek ceny pronájmu a získáte lukrativní adresu.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.