Marketing

AdOnline: Recenze nového systému na nákup a prodej online reklamy

Hledáte systém pro efektivní prodej a nákup online reklamy? Možná vám bude vyhovovat adOnline, který je momentálně ve fázi betaverze. Na testery jsme si zahráli i my a vyzkoušeli, co tento zajímavý nástroj dovede.

Minimalismus v praxi

Prvním krokem je rychlá registrace, následuje aktivace kliknutím na ověřovací odkaz a poté se vám naskytne první pohled na rozhraní systému. Provozovatelé projektu razí heslo „méně je více“, což je na minimalisticky pojaté stránce s přehledem vidět na první pohled. A je to dobře, protože proč si správu reklamních ploch komplikovat, když to jde takto jednoduše?

Co by však systému jednoznačně prospělo, je výraznější barevné odlišení levého panelu od pravé části webu. V katalogu reklamních ploch vše tak trochu splývá, což tak trochu kazí dojem z jinak přehledného rozhraní.

Nákup i prodej jdou jako po másle

Uživatel se může rozhodnout, zda do systému přidá web a vytvoří pro něj reklamní plochu, nebo si dobije kredit a vyberete si vhodnou reklamní plochu z katalogu webů.

Weby jsou manuálně kontrolovány a do systému projdou pouze za předpokladu, že projdou schvalovacím sítem. Přihlíží se na obsah a zaměření, ale také na grafické provedení, celkové množství reklamy a popularitu. Samotné přidání webu je rychlé – stačí vyplnit pár základních údajů a přiřadit do vhodné kategorie. Za zmínku stojí, že si provozovatelé nechávají jen minimální část příjmů. Partnerům připadá 84 – 90 %.

A teď z pohledu inzerenta. Minimální částka pro dobití kreditu je 500 Kč (20 € pro Slovensko) a možný je nejen bankovní převod, ale také dobití přes PayPal. Pak už jen zalistovat katalogem a vybrat vhodné plochy pro umístění reklamy. Díky chytrému filtrování je hledání reklamních prostor rychlé. Můžete hledat na základě typu plochy (text, photext a banner), pohlaví návštěvníků, počtu zobrazení, ceně a volných slotů.

Jak zní resumé? Reklamní systém adOnline je koncipován tak, aby byl prodej a nákup reklamy rychlý a opravdu efektivní. Žádné zásadní funkcionality nechybí a nezbývá než doufat, že se katalog brzy zaplní kvalitními weby.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.