Finance

Cestování bez pojištění? Risk i v rámci EU!

Chystáte se do ciziny a nemůžete se dočkat, až si užijete vytouženou dovolenou? Chcete-li si z ní přivézt pouze ty příjemné zážitky, nezapomeňte na naprostý základ, bez kterého je cesta za hranice obrovský risk. Řeč není o ničem jiném, než o cestovním pojištění, které vám dodá pocit bezpečí, ať už jste kdekoliv. Základním principem tohoto nepovinného pojistného produktu je úhrada léčebných výloh v případě úrazu, onemocnění či dokonce smrti. Tím krytí nekončí, připojistit se dá i proti způsobení škody třetí osobě, ztráty zavazadel a dalších nešťastných náhod, které se ději dnes a denně.

 

Neopustíte EU? I tak je dobré se připojistit

 

Argument, že vám bude stačit průkazka evropského pojištěnce, je poněkud zcestný. Jistě, české pojišťovny vám sice proplatí ČÁST nákladů, ovšem se řídí sazbami, které platí u nás. Cena ošetření fraktury v jiných členských státech EU se od ošetření u nás liší a pojišťovna vám v rámci evropského pojištění proplatí pouze základ, který by pokryl náklady v tuzemsku. Cestovní pojištění se tedy v každém případě vyplatí i přesto, že necestujete nikam daleko. Vážíte-li cestu přes půl světa, je takřka povinností. Ceny kvalitních produktů se pohybují v desítkách korun na cen, což je mnohem přijatelnější, než několikasettisícový účet za repatriaci.

 

Pamatujte i na své auto

 

Cestujete svým vozem a máte obavy, že nezvládnete provoz, na který nejste zvyklí? Jiný kraj, jiný mrav a o dopravě to platí dvojnásob. Stejně jako v případě cestovního, i pojištění vozidel vám může vytrhnout trn z paty. Nechcete-li se zbytečně přeplácet, porovnejte si výhody jednotlivých produktů skrze kalkulačky, které jsou volně dostupné na internetu. Pojištění auta není zajímavé jen z hlediska krytí škod. Zahrnuje i spoustu nadstandardních služeb, které vám v případě potřeby usnadní situaci.

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatnou službu iDoklad.cz! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení mzdové agendy představuje outsourcing mezd od společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Potřebujete poradit s investicemi?

Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

Bez podnikového systému to nejde

Moderní podnikový informační systém Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání