Zajímavosti

Co je to osobní rozvoj a proč je tak důležitý?

Známé moudro nás nabádá, abychom neusínali na vavřínech. Jak si ho vyložit v praxi? Například tak, že bychom neměli polevit z úsilí a snažit se o lepší výsledky – a to jak v pracovním, tak i osobním životě. Samozřejmě je důležité, být se sebou spokojený, nicméně musíme přijmout fakt, že cesta k dokonalosti je trnitá a nikdy nedojdeme do cíle. Na druhou stranu máme možnost spoustu věcí zlepšit a je jen na nás, zda budeme kontinuálně rozvíjet, anebo zakrníme. Osobní rozvoj může mít velmi pozitivní vliv na vaše podnikání!

Co si však pod pojmem osobní rozvoje představit? Jde o proces učení a zlepšování sebe sama. Máte-li dostatek sebereflexe, pak zřejmě víte, kde jsou vaše nedostatky. Začnete-li na sobě pracovat, brzy se vaše slabé stránky promění v přednosti. Ale jak toho docílit?

Osobní rozvoj formou čtení odborných knih

První metodou osobního rozvoje je samostudium. Pořiďte si knihy o osobním rozvoji a začněte se vzdělávat. Inspirujte se u známých autorů, kteří vám poradí, jak snadno dosáhnout vytyčených pracovních cílů, správně si uspořádat pracovní i volný čas (tzv. time management), naučit se cizí jazyky nebo umění meditace.

osobni-rozvoj

Pokud jste nabyli dojmu, že osobní rozvoj nemá vytyčené hranice, máte pravdu – týká se všech oblastí života. Ať už se však zaměříte na kteroukoliv oblast, je nesmírně důležité zvolit ty „správné“ zdroje. Odpoutejte se od zastaralých a neefektivních postupů a zaměřte se na kvalitní formu učení.

Kurzy a e-learning

V době internetu nemusíte ztrácet čas docházením na klasické kurzy pro osobní rozvoj. Osobní kontakt s odborníky je samozřejmě lepší než samostudium, nicméně kvalitní e-learning také přinese ovoce.

Za zmínku stojí kvalitní kurzy společnosti Cetros, která se vrací k odkazu Jana Amose Komenského a s hravostí a moderními technologii staví jeho myšlenky na další úroveň. Další informace najdete na www.cetros.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.