Zajímavosti

Co to je dropshippng?

Dropshipping je unikátní obchodní model, který poprvé spatřil světlo světa v zámoří. V USA je velmi oblíbený a využívají ho především internetové obchody a on-line podnikatelé, kteří nemají dostatečné vysoký kapitál na nákup vlastního zboží. Podnikatelé často nemají ani vlastní skladovací prostory a pracovní síly a proto je pro ně mnohem výhodnější využívat možností, které jim nabízí právě dropshipping. Kromě podnikatelů si mohou e-shopem přivydělat i maminky na mateřské dovolené či lidé s jiným zaměstnáním.

 

E-shop, který je postaven na dropshippingovém modelu nepřichází do kontaktu s prodávaným zbožím, ale využívá XML feed od dodavatele. V e-shopu je tak totožné zboží, které nabízí dodavatel. Tok objednávek by měl být naprosto bezproblémový a dodavatel je vyřizuje ihned poté, co mu je provozovatel dropshippingového e-shopu přepošle.

 

V praxi probíhá obchod následně. Zákazník si zakoupí produkt na e-shopu a koupí si ho. Provozovatel e-shopu přepošle objednávku dodavateli a ten zašle zboží za velkoobchodní cenu. Dropshipper poté expeduje balík se svými kontaktními údaji a prodá ho za maloobchodní cenu. Řeší také následné reklamace či nevyzvednuté zboží.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.