Zajímavosti

Diamanty, které potěší Vaše konto

Investovat se dá do ledasčeho. Záleží na Vaší povaze, zda vyzkoušíte rizikové investice s vysokou či naopak nulovou návratností, nebo naopak investujete do něčeho stabilního s nižšími výnosy. Pokud hledáte ideální investici, začněte se zajímat o diamanty. Ty jsou považovány za mnohem stabilnější a výnosnější investici než zlato a výnosy se v době krize mohou pohybovat až do výše 30%.

 

Diamanty jsou vůbec nejtvrdší přírodní nerosty, které mají nezaměnitelný vzhled i vlastnosti. Diamant je krystalická forma uhlíku a vyskytuje se v oktadedrických, dodekaedrických či krystalových formacích. Míra jeho využití je vysoká a nejoblíbenější je bezesporu výroba šperků. Diamantové šperky jsou tvořeny broušenými diamanty, které se nazývají brilianty. Zajímavé je, že pouze kolem 20 procent vytěžených diamantů se dá považovat za dostatečně čisté na to, aby mohly být užito ve šperkovnictví. Zbylých 80 procent je využito průmyslově. Diamant je kvůli svým vlastnostem využíván jako řezný nástroj či brusivo.

 

V přírodě se se diamanty vyskytují v několika barvách a podle nich se mimo jiné určuje jejich cena. Velmi ceněné jsou modré, růžové, červené či sytě žluté diamanty a naopak levnější jsou bílé či světle žluté diamanty. V praxi se diamanty barevně upravují, aby se tak zvýšila jejich cena. Za laboratorních podmínek lze prostřednictvím vysokého tlaku a teplot či ozařováním a žíháním dosáhnout vybělení diamantů. Diamanty, které byly barevně upraveny však musí být označeny jako modifikované.

 

Z hlediska investice přináší investiční diamanty zisk v rozmezí 3-10%. Investice do diamantů je tedy relativně výnosná. Je pouze na Vás, rozhodnete-li se investovat do diamantových šperků či naopak koupíte virtuální diamanty přes internet. Zkušenosti v průběhu let ukázaly, že se jedná o opravdu kvalitní investici a nemusíte se obávat vložit větší částky.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Vedení účetnictví

Výhodné řešení pro vedení účetnictví nabízí společnost Vema. Vyzkoušejte i vy ekonomický systém Ekos.

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.