Finance

Dostali jste se do registru? Stále máte šanci

Sháníte peníze pro rozvoj podnikání, ale narazili jste na bariéru v podobě registru dlužníků? Do obávané databáze nesolventních klientů spadne kde kdo a často i shodou okolností. Stačí nesprávně vyplněný variabilní symbol na složence nebo v příkazu k platbě a rázem se octnete mezi skutečnými dlužníky, kteří věřitelům nesplácejí záměrně. Dostat se z registru přitom není vůbec snadné a trvá několik let, než z něj vaše jméno zmizí. Věřitelé přistupují ke klientům se škraloupem v registru různě. Někteří databázi důkladně prověřují a neposkytnou úvěr nikomu, kdo v ní figuruje, jiní půjčí i zákazníkům, kteří se nějakým způsobem do registru dostali.

Seznamte se s registry

Tuzemské finanční instituce mají k dispozici hned několik registrů, které se dělí na bankovní a nebankovní a zároveň pozitivní a negativní. Pozitivní registry obsahují i údaje o klientech, kteří závazky svědomitě plní, ty negativní pouze dlužníky.

Pokud jsou vaše záznamy v registru natolik závažné, že se k vám banka obrátí zády, nezbude vám, než využít některé půjčky bez registru. Ty jsou součástí portfolia produktů mnoha nebankovních institucí a to dokonce i těch známých a prověřených. Požadavky ze strany věřitelů se různí, většinou však musíte prokázat dostatečnou bonitu. Věřitel, který neprověřuje registr a zároveň po zákazníkovi nežádá potvrzení o výši příjmu, většinou riziko kompenzuje neskutečně nevýhodnými podmínkami. Výjimku tvoří některé z mikropůjček, které lze sjednat jak bez nahlížení do registru, tak bez prokazování příjmu.

Buďte obezřetní a nenechte se napálit

Vzhledem k obrovskému množství lidí v registrech není divu, že jsou půjčky bez registru tak populární a je o ně stále větší zájem. Předtím, než si některou z nich sjednáte, důkladně zmapujte trh a porovnejte více konkurenčních nabídek. Vyberte si tu, která je nejvýhodnější a zároveň přehledná. Smlouvu, která je na první pohled komplikovaná a nesrozumitelná, rozhodně nepodepisujte.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.