Finance

Hledáte opravdu výhodný účet?

Mít osobní účet u některé z bankovních institucí je v dnešní době takřka nezbytné. Pokud přemýšlíte o změně banky z důvodu, že vám nevyhovují podmínky vedení účtu, jistě oceníte pár tipů na skutečně výhodné účty. Hlavními důvody, proč se lidé snaží změnit banku, jsou vysoké poplatky za vedení účtu a nízký úrok. V západních zemích je již mnoho let zcela běžné, že se za vedení účtu neplatí vůbec žádné poplatky. A proč taky? Nedáváme my, jakožto klienti, bankám k dispozici naše finance? Zanedbatelný úrok mnohdy nepokryje sazby za vedení účtů a poplatky při výběru z bankomatů.

 

Vyberte si výhodnější účet i vy. Přestože je v České republice poněkud skromnější nabídka, i tak jsou zde bankovní instituce, které jdou s dobou a snaží se nové klienty nalákat právě na levné vedení účtu. Které to jsou?

V posledních několika letech si stále více nových klientů získává FIO banka. Ta nabízí účet, který je vhodný jak pro fyzické osoby, tak podnikatele.  Účet od FIO nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok na spořícím účtu 1,25% a zdarma platby se Slovenskem.

Další možností je ZUNO banka, která, podobně jako FIO, nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma. Zajímavý je 2,3% úrok na spořícím a až 3% úrok na termínovaném účtu. Zajímavou službou je rovněž Autopilot.

Pro mnoho lidí je velkou neznámou Equa bank. Ta nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok až 2,3% a výběr z bankomatů za pěkných 9 Kč. Při platbě kartou dostanete zpět 3%, což při dražším nákupu není zanedbatelná částka.

Se zajímavou nabídkou přišla také ING. Její ING konto nabízí vedení účtu a domácí platby zdarma, úrok 1,75% a mnoho příjemných služeb navíc.  Zajímavé informace o účtech naleznete na bankovniuctyonline.cz. Komplexní informace o bankách zase na webu ČNB.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.