Zajímavosti

I při online podnikání se může hodit vaše vzdělání

Je jasné, že bez vzdělání se dnes nikdo z nás neobejde. Případná maturita, ale ještě lépe titul z vysoké školy je ideální nejenom v případě, kdy chceme být zaměstnanci, ale získané dovednosti a zkušenosti se nám budou hodit i v případě, kdy chceme začít podnikat. V tomto ohledu tak můžeme čerpat ze znalostí a dovedností, které nám daly školy na tato témata, nebo na tyto obory přímo zaměřené.

Stejně tak ale přijdou vhod i školy ekonomické, které nám dají základ v tom, jak si vlastně spočítat cashflow, jak vést případnou daňovou evidenci, nebo zkrátka jak nakládat s našimi penězi, a to hlavně případě, že nejsou přímo naše, ale musíme ještě zaplatit dodavatelům, či poštovním službám.

Ne všechny školy nabídnou jenom pro nás zajímavé obory

Negativem studia, a to nejenom na střední, ale samozřejmě i na vysoké škole je to, že kromě oborů pro nás zajímavých a nezbytných jsme často povinni studovat předměty, které nemusí s naším budoucím změřením přímo souviset. Ještě větším problémem může být to, pokud na některé takové téma jsou vyžadovány bakalářské práce. V takovém směru máme na výběr. Buď se podvolíme a budeme doslova ztrácet čas, nebo využijeme profesionálních služeb na zpracování podkladů, ale samozřejmě i konkrétní napsání práce jako takové. Ušetřený čas tak můžeme využívat třeba k tomu, abychom se rozvíjeli v tom, co potřebujeme, a co nás baví.

Věnujme se i vlastnímu rozvíjení

Co však se školou a se studiem velmi úzce souvisí, to je především oblast samostudia a snaha vzdělávat se a rozvíjet se neustále. Tato vlastnost nám bude v podnikatelském světě velmi užitečná, a i proto, že mnohé předpisy, zákony ale i mnohé zažité situace se budou rok od roku měnit, a tak je vhodné se co nejrychleji přizpůsobit. Škola zkrátka není vždy o tom psát diplomové práce, ale hlavně o tom, aby nás dokázala připravit na budoucí život. Samozřejmě pokud si danou práci vybereme takovou, která souvisí s naším oblíbeným tématem, o to lépe. Je totiž cestou k tomu, jak naše znalosti a zkušenosti ještě o něco zlepšit.

Hlavní roli hrají čísla

Z obecné roviny se ale pojďme podívat na konkrétnější možnosti toho, v čem nám vlastně může být taková škola užitečná. Plánujeme-li dobrou budoucnost ve světě byznysu, bez správné orientace v číslech se zkrátka neobejdeme. Svět podnikání není pouze o tom poskytnout službu a vystavit fakturu. Doslova každý den stojíme před mnoha volbami a je jenom na nás, zda si dokážeme dobře spočítat, zda se nám něco vyplatí, nebo ne. A to třeba i v porovnání s běžným zaměstnáním, ve kterém dané znalosti také nejsou nijak zavrhovány. Na postech souvisejících s ekonomikou jsou naopak vyžadovány.

Proč ekonomie? Protože se naučíme, jak omezit daně

Ačkoliv hlavně pozice účetních a daňových poradců dnes nejsou nijak oblíbené, ve světě podnikání jsou však to nejdůležitější. I proto se sami můžeme přičinit v tom, abychom daný obor ovládali. Díky tomu lze na daních ušetřit ročně i desetitisíce, a to naprosto legálními formami. Skvělá možnost, jak navíc za konkrétního účetního neutrácet, a tak snižovat své náklady.
Při studiu podniká mnoho lidí

Co zde ještě nepadlo, to je možnost podnikat již při samotném studiu, což má jednu velkou výhodu, a to nemuset platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění. A ačkoliv se může stát, že se firma rozjede a my nebudeme stíhat učení, není třeba se znepokojovat. Například podklady pro dizertační práce dnes můžeme zadat externím firmám, které se svými odborníky dokážou dané téma zpracovat, a nám tak předat výslednou práci se všemi náležitosti. Skvělá možnost, jak podporovat růst našeho zisku, a zároveň cestu za potřebnými tituly, které jak jsme zmínili, mohou být také důležité.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.