Marketing

I weby stárnou. Redesign může projekt nakopnout i zabít

Webdesign je obor, o kterém by se daly napsat desítky knih. Popravdě jich tolik každým rokem vychází a vždy se v nich objeví zbrusu nové poznatky. Mění se grafické trendy, ale také chování zákazníků i jejich požadavky. A zatímco některé weby „jedou“ deset, patnáct let v nezměněné podobě – a fungují přitom velmi dobře, jiné vyžadují pravidelný facelift, případně rovnou kompletní redesign.

Není to tak jednoduché

Redesign webu vyžaduje citlivý přístup. V případě nevhodných úprav může být efekt nového grafického kabátku negativní. Uživatelé mají své zvyklosti a většinou přistupují na změny jen velmi neradi. Webů, které byly úspěšné a po nevhodném redesignu ztratily většinu uživatelské základny, je nespočet. Na druhou stranu je ještě více projektů, které s novou tváří zažily raketový start.

Je pro vás web důležitý?

Jak byste se měli k redesignu postavit vy? Pokud jde o grafiku osobního blogu či projektu, jehož provoz pro vás není existenční otázkou, můžete změnu vzhledu vyřešit pouhou změnou šablony (za předpokladu, že web pohání WordPress či jiný redakční systém). V případě e-shopu, firemní prezentace, stránek instituce či jiného „důležitého“ webu je vhodné kontaktovat profesionála.

Profesionálové vědí, jak na to

O náročnosti redesignu ví své zkušený matador Jaroslav Voldřich, který má za sebou nespočet úspěšných realizací. Konzultant úspěšné agentury Antee se od roku 2010 podílel na tvorbě a úpravách stovek webů. Uvědomuje si význam přehledné a přitom nezaměnitelné grafiky, responzivity (přizpůsobení webu pro různá zařízení) a moderních funkcí. A protože se zároveň věnuje internetovému marketingu, stránky upravuje s ohledem na efektivní optimalizaci.

Co dodat závěrem? Redesign webu je významný krok, který může výrazně ovlivnit jeho budoucí fungování. Proto je ideální cestou konzultace a následná spolupráce s odborníkem s prokazatelnými referencemi. V některých případech je dokonce lepší realizace zbrusu nového webu. Ukázky zdařilých projektů najdete na www.jaroslavvoldrich.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.