Marketing

I weby stárnou. Redesign může projekt nakopnout i zabít

Webdesign je obor, o kterém by se daly napsat desítky knih. Popravdě jich tolik každým rokem vychází a vždy se v nich objeví zbrusu nové poznatky. Mění se grafické trendy, ale také chování zákazníků i jejich požadavky. A zatímco některé weby „jedou“ deset, patnáct let v nezměněné podobě – a fungují přitom velmi dobře, jiné vyžadují pravidelný facelift, případně rovnou kompletní redesign.

Není to tak jednoduché

Redesign webu vyžaduje citlivý přístup. V případě nevhodných úprav může být efekt nového grafického kabátku negativní. Uživatelé mají své zvyklosti a většinou přistupují na změny jen velmi neradi. Webů, které byly úspěšné a po nevhodném redesignu ztratily většinu uživatelské základny, je nespočet. Na druhou stranu je ještě více projektů, které s novou tváří zažily raketový start.

Je pro vás web důležitý?

Jak byste se měli k redesignu postavit vy? Pokud jde o grafiku osobního blogu či projektu, jehož provoz pro vás není existenční otázkou, můžete změnu vzhledu vyřešit pouhou změnou šablony (za předpokladu, že web pohání WordPress či jiný redakční systém). V případě e-shopu, firemní prezentace, stránek instituce či jiného „důležitého“ webu je vhodné kontaktovat profesionála.

Profesionálové vědí, jak na to

O náročnosti redesignu ví své zkušený matador Jaroslav Voldřich, který má za sebou nespočet úspěšných realizací. Konzultant úspěšné agentury Antee se od roku 2010 podílel na tvorbě a úpravách stovek webů. Uvědomuje si význam přehledné a přitom nezaměnitelné grafiky, responzivity (přizpůsobení webu pro různá zařízení) a moderních funkcí. A protože se zároveň věnuje internetovému marketingu, stránky upravuje s ohledem na efektivní optimalizaci.

Co dodat závěrem? Redesign webu je významný krok, který může výrazně ovlivnit jeho budoucí fungování. Proto je ideální cestou konzultace a následná spolupráce s odborníkem s prokazatelnými referencemi. V některých případech je dokonce lepší realizace zbrusu nového webu. Ukázky zdařilých projektů najdete na www.jaroslavvoldrich.cz.

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.