Finance

Drahé kovy a drahokamy aneb stabilní investice bez rizika

Disponujete určitým obnosem, který nebudete delší dobu potřebovat a bojíte se, že vás o něj postupně připraví inflace? Jediným možným způsobem, jak znehodnocení peněz předejít, může být vhodná investice. Otázkou však je, která investice skutečně stojí za pozornost a která je naopak příliš riskantní. Inu, jisté není nic, ovšem existují investice, které se těší pozornosti již po staletí a jejich hodnota stabilně roste. Vítejte ve světě investičních drahých kovů a drahokamů. Ty mají oproti jiným investicím celou řadu výhod a my vám prozradíme, které to jsou.

Proč investovat do drahých kovů?

Zajímá vás, pro jsou drahé kovy dražší než ostatní? Zlato, stříbro, platina či palladium disponují unikátními fyzikálními vlastnostmi a nachází využití v mnoha průmyslových odvětvích. Navíc se nachází jen v omezeném množství, což je jeden z hlavních důvodů jejich vysoké ceny.

Zlato i stříbro patří mezi nejkonzervativnější investice vůbec a na jejich cenu nemá vliv ekonomická ani politická situace. Momentální poptávka po zlatě dokonce dvojnásobně převyšuje nabídku, což je pro majitele většího množství velmi dobrá zpráva. Rozhodnete-li se do nich investovat, můžete si být jistí, že na nich z dlouhodobého hlediska rozhodně neproděláte.

Investiční zlato mívá formu slitků, mnohem žádanější jsou ovšem zlaté mince. Jejich hodnotu určuje nejen množství drahého kovu, ale i další faktory. Investiční mince často pochází z limitovaných edicí a vliv na jich cenu má také estetika. Lze je nakupovat i ve velmi malém množství a společně s investičním stříbrem se jedná o jednu z nejdostupnějších investic vůbec.

Proč investovat do diamantů?

Diamanty jsou neméně zajímavou investicí a v současné době do nich občané EU ukládají zhruba 7 % svých disponibilních prostředků. Podobně jako drahé kovy, i investiční diamanty představují perfektní ochranu investovaných prostředků a v době krize může jejich hodnota vzrůst až o 30 %. Meziročně pak od 3 až 10 %. Kromě toho je lze zkombinovat s drahými kovy a vytvořit unikátní šperk. Takový dárek nikdo neodmítne a navíc se hodí ke každé příležitosti. Oproti drahým kovům však mají investiční diamanty přeci jen jednu výhodu – žádný z drahých kovů o stejné velikosti nedosahuje ani přibližné hodnoty diamantu.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.