Finance

Investice do nemovitosti ve Španělsku: Vrátí se rychleji, než byste čekali

Investujete do nemovitostí a pohráváte si s myšlenkou na pořízení apartmánu, domu nebo vilky v přímořské destinaci? Koupit si nemovitost v EU není příliš komplikované a s trochou štěstí narazíte na nabídku, která se neodmítá. Poohlédněte se po ní na španělském realitním trhu, který je v posledních letech v centru pozornosti množství českých investorů. Spíše než firmy však jeví o reality Španělsko zájem jednotlivci. Co je k tomu vede a proč byste měli o prosluněném Španělsku uvažovat i vy?

Proč právě Španělsko?

Mít dům u moře je nesplněný sen většiny lidí. Ale kdo se o evropský realitní trh zajímá blíže, nakonec si pořídí nemovitost ve Španělsku. Vzhledem k nepříznivé ekonomické situaci a poklesu cen realit je právě nyní nejpříhodnější doba.

Španělsko je známé pro nejstabilnější počasí. Pěkné počasí panuje téměř po celý rok, což vítají nejen rezidenti, ale i pronajímatelé ubytování. Vynásobte případnou výši pronájmu přibližně 40 týdny (doba, po kterou ve Španělsku trvá turistická sezóna). Dojdete k závěru, že se investice do nemovitosti vrátí v poměrně krátkém časovém horizontu.

Koupě nemovitosti ve Španělsku je samozřejmě zajímavá i z jiných důvodů, než je zisk z pronájmu. Příjemné klima, velmi čistý vzduch a přírodní krásy jsou jako stvořené pro spokojený rodinný život. Možná se vám na Pyrenejském poloostrově zalíbí natolik, že se zde v penzi přesunete natrvalo. K nejoblíbenějším oblastem patří okolí Costa Blancy s Santa Pola. Velký zájem je o domy poblíž měst Alicante a Torrevieja, kde se soustředí milovníci golfu.

Kdo vám pomůže s administrativou?

Na bohatou nabídku realit se můžete podívat na www.miareality.cz. Společnost MIA Reality má se zprostředkováním nemovitostí v zahraničí bohaté zkušenosti a nabízí kompletní servis od A do Z.

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo společnosti v Olomouci, Brně nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.