Zajímavosti

iPod a cesta kolem světa aneb bez pořádného obalu to prostě nejde

Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno musí překonat obyčejný iPod, než se dostane k Vám domů? Poté, co ho během své 48 hodinové směny vyrobí šikovní čínští dělníci putuje malinkatý elektronický přehrávač k dodavateli, který zde zboží připravuje na předlouhou cestu kolem celého světa. Přehrávač tak musí překonat stovky či tisíce kilometrů po zemi, ve vzduchu a po vodě. Musí přežít nešetrné zacházení, výkyvy teplot a další nepřízně osudu, které mu přichystají vyšší mocnosti. Jen s podivem se ten křehoučký malý přístroj dostane až k Vám domů. Zde jeho pouť většinou končí, bez ohledu na to, zda na něj šlápnete pár dní poté, co si ho koupíte, nebo Vám vydrží několik let bez úhony.

 

Přehrávač iPod uvedený v perexu však slouží jen jako názorná ukázka toho, že cesta jakéhokoliv produktu není vůbec jednoduchá. Za těch jednadvacet let jsme si zvykli, že máme v regálech obchodů všechno, na co si vzpomeneme a zapomínáme na to, že většina věcí pochází z úplně jiného konce světa. Aby zboží dorazilo v pořádku a neutrpělo žádnou újmu, musí být dobře zabaleno. Na trhu je celá řada kvalitního obalového materiálu, který zajistí, že se zboží nic nestane. Mezi nejvyužívanější obalové materiály patří krabice všemožných tvarů a velikostí. Pokud exportujete zboží do vzdálených krajů, měli byste se ujistit, že krabice, které používáte jsou dostatečně pevné. Není nic horšího, než přijít o zásilku kvůli nekvalitní krabici, která se během cesty rozpadla.

Zboží však nemusí urazit tisíce kilometrů, aby mu hrozilo poškození. Nehoda se může přihodit i na trase dlouhé několik desítek kilometrů. Prodáváte-li například drobné věci přes aukro.cz a podobné portály, určitě Vám přijdou vhod bublinové folie či obálky, které jsou folií vyplněny. Dobrý obal je základem úspěšně uskutečněného obchodu a žádný obchodník by ho neměl podceňovat.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.