Management

ISO certifikáty – vyplatí se je mít? A proč vlastně?

Chlubí se jimi spousta firem, ale poměrně mnoho podnikatelů netuší, v čem by mohly pomoct také jim. ISO neboli International Organization of Standardization (česky Mezinárodní organizace pro normalizaci) se zabývá normalizací procesů ve všech oborech mimo elektrotechniky. Momentálně existuje více než 18 000 norem a mezi nejznámější patří ISO 9000, která spojuje standardy 9001, 9002 a 9003. Zajímá vás, proč byste o certifikaci měli uvažovat i vy, potažmo jaký je její skutečný význam?

ISO je celosvětová organizace

ISO certifikáty se dle oblasti specializace dělí do mnoha skupin a podskupin. Vydává je Mezinárodní organizace pro normalizace, která má momentálně 163 členů. Ti organizaci zastupují a informují ji o organizaci v dané zemi a nových normalizačních aktivitách.

Co je to ISO certifikace a jaký je její přínos pro firmy?

ISO certifikace není nic jiného, než zavedení systému řízení dle určité systémové normy. Nejčastěji o certifikaci hovoříme v souvislosti s managementem kvality. Nejzákladnější normou je ISO 9001, na kterou navazují další normy s podobným základem (např. ISO 14001 – environmentální management, ISO 27001 – systémy managementu bezpečnosti informací). Cílem těchto certifikátů je efektivnější chod firmy a prevence.

Klíčové je zavedení vhodných norem, nechte si poradit od profesionálů

Zavedením ISO certifikace najdete slabá a silná místa ve firmě, nicméně aby bylo skutečně efektivní, je nezbytné vybrat vhodné složení certifikátů. S tím vám pomůže některá ze specializovaných poradenských společností. A to nejen se samotným výběrem certifikátu, ale také se zákony, vyhláškami a technickými normami, které budete muset začít dodržovat.

Shrnuto a podtrženo, certifikace ISO se – v případě profesionálního zavedení – rozhodně vyplatí. Spoustu dalších informací o jednotlivých certifikátech najdete na www.isocertifikaty.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Vedení účetnictví

Výhodné řešení pro vedení účetnictví nabízí společnost Vema. Vyzkoušejte i vy ekonomický systém Ekos.

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.