Podnikání

Jak správně vybrat paletový vozík?

Budujete vlastní sklad, případně rozšiřujete stávající a víte, že se neobejdete bez paletového vozíku? Bez předchozích zkušeností není snadné vybrat vhodný typ, a proto jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou hodit.

Investice do paletového vozíku není zanedbatelná a vzhledem k tomu, že si ho pořizujete na delší dobu, přistupujte k výběru zodpovědně.

K hlavním kritériím patří nosnost. K základním nosnostem patří paletové vozíky na 500 kg, 1000 kg, 2000 kg a 3000 kg.

Co se týče typů provedení, narazíte na paletové vozíky s různou délkou vidlic. K transportu atypicky dlouhého nákladu je zapotřebí vozík s delšími vidlicemi, pro převoz menších břemen si vystačíte s kratšími vidlicemi. Výhoda kratších vozíků spočívá v lepší manipulaci a skladovatelnosti.

Nabídka paletových vozíků je vskutku bohatá a k mání jsou i speciální modely pro tzv. „čisté provozy“. Cenově dostupnější jsou pokovené (pozinkované či galvanizované) vozíky a k nejodolnějším verzím patří nerezové vozíky.

Pro zvedání nákladu do větší výšky jsou určeny nůžkové paletové vozíky. Představují ideální kompromis mezi klasickým paletovým vozíkem a zdvihacím stolem.

Dalším vyhledávaným typem je paletový vozík se sníženým profilem, který nachází využití v místech, kde je pro naložení nákladu zapotřebí velmi nízká výška vidlic. Za zmínku stojí také paletové vozíky s integrovanou váhou a tiskárnou. Tyto modely náklad přemístí a zároveň zváží a vytisknout štítek.

Poměrně důležitými kritérii jsou také rychlost zdvihu, typ pohonu a v neposlední řadě materiál koleček.
Nechcete-li udělat chybu, obraťte se na odborníky z firmy Semat HB, která se zabývá prodejem nové i bazarové (viz paletový vozík bazar) techniky.

Nechte si poradit vhodný typ paletového vozíku a získejte partnera, který vám bude vždy k dispozici a postará se o veškerý servis. Bližší informace najdete na semathb.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.