Management

Jak stmelit kolektiv? Správně koncipovaná teambuildingová akce splní svůj účel!

Přestože máte pocit, že si vaši zaměstnanci rozumí, neměli byste se na teambuilding dívat skrz prsty. Nejde o trend, který zakrátko pomine, ale o regulérní způsob stmelování kolektivu. V praxi samozřejmě záleží na tom, jak se akce sestaví – o osvěžení vztahů dojde jen za předpokladu, že si účastníci z akce „něco“ odnesou. A neměl by to být jen bolehlav po vydatném firemním večírku.

Firemní teambuilding by měl zasáhnout co nejvíce oblastí mezilidských vztahů. Stěžejní je komunikace, neboť právě ta činí spolupracovníkům největší potíže. Vhodným prostředkem na zlepšení jsou hry, v rámci kterých musí účastníci dojít ke společnému cíli.

Další teambuildingové aktivity spočívají v jednotném postoji týmu při řešení určitého problému. Důležitými vlastnostmi jsou tolerance, flexibilní reakce a schopnost naslouchat ostatním. V neposlední řadě pak důvěra, která je v kolektivu naprosto zásadní.

Teambuildingové aktivity mohou mít různý charakter. Ať už se však nakonec rozhodnete pro tématický víkend, nebo méně nápadné hry, nepodceňujte význam prostředí, ve kterém akci zorganizujete.

Hotel pro firemní akce musí nabídnout příjemné zázemí, dobrou kuchyni a bohaté možnosti volnočasového vyžití. Krok vedle neuděláte v případě ubytování Romantického Hotelu Mlýn Karlštejn v malebném prostředí Českého Krasu. Hotel Mlýn Karlštejn je na události, jako je teambuilding, plně připraven.

Pokud si se zorganizováním teambuildingového víkendu nevíte rady, obraťte se na některou z mnoha specializovaných agentur. Odborníci vám zanalyzují situaci ve vaší firmě a doporučí vám vhodné aktivity s důrazem na zlepšení konkrétních slabých míst kolektivu.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo společnosti v Olomouci, Brně nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.