Finance

Jak vypadá obchodování s binárními opcemi? Může ho vyzkoušet „každý“

Máte vřelý vztah k obchodování na finančních trzích a bedlivě sledujete vývoj ceny akcií a komodit? A co takhle zúročit své know how a pustit se do investování? Díky binárním opcím dnes může z pohodlí domova vydělávat každý. Respektive každý, kdo vezme na vědomí riziko, které investice obnáší.

Co jsou to binární opce a jak se s nimi obchoduje?

Binární opce jsou rok od roku populárnější. Jde o jeden z nejjednodušších instrumentů, se kterými se na finančních trzích obchoduje. V podstatě jde o sázku na to, jakým směrem se bude ubírat cena určité komodity (např. zlato), akcie nebo měnového páru.

Základní sázkou je „low/high“, kdy investor tipuje, zda se cena opce v určitém časovém intervalu (např. 60 minut) zvýší, nebo sníží. V případě správné předpovědi získá výnos ve výši 70 až 90 %. V praxi může sázka vypadat následovně:

  1. Vyberete si komoditu/akcii/akciový index/měnový pár
  2. Vsadíte 200 USD na to, že cena během příštích 60 minut klesne
  3. Bude-li vaše předpověď správná, získáte 180 USD navíc (při 90 % výnosu)

Strategie „low/high“ však není ani zdaleka jediná. Můžete sázet také na to, že se cena binární opce udrží v určitém intervalu (tunel) nebo že se dostane až na určitou částku (one touch).

Kde obchod probíhá?

Možná se budete divit, ale obchodování s binárními opcemi neprobíhá na burze, ale v rámci speciální softwarové platformy. Tu poskytují brokerské společnosti zdarma, nicméně se liší např. výší minimálního počátečního vkladu. Brokeři většinou umožňují registraci na demo účtech, kde si lze prostředí platformy osahat a vyzkoušet si investování nanečisto.

Na opcích můžete vydělat pěkné peníze, ale stejně tak i prodělat

Investování do binárních opcí je snadné a princip pochopí každý. Jenomže prosté tipování bez znalosti tržního prostředí je jako sázka na ruletu. Možná, že budete mít štěstí a několik sázek vám vyjde. Dříve, nebo později nakonec tak jako tak přijdete o vklad. S reálným investováním proto začněte pouze za předpokladu, že máte alespoň základní povědomí o zákonitostech trhu. Ani profesionálové nestřílí naslepo – orientují se dle technických a fundamentálních analýz.

Pokud vás binární opce zaujaly, přečtěte si o nich další informace na tématickém portálu BinarniOpce.cz. Najdete zde strategie, recenze platforem a spoustu užitečných článků.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.