Zajímavosti

Jak vytvořit vnitřní předpis nebo pracovní řád?

Prakticky každý podnikatel, který má zaměstnance, čelí problémům s tvorbou a aktualizací vnitřních předpisů, interních příkazů a pokynů, které jsou pro většinu firem nezbytně nutné. Zákoník práce v tomto směru stanovuje pouze obecné principy a základní rámec. Všechno ostatní záleží na vedení firmy. Vnitřní předpisy jsou potřebné pro organizaci práce a vztahů mezi zaměstnanci.

Pokud začínáte podnikat a potřebujete vytvořit Vnitřní mzdový předpis nebo Pracovní řád, pravděpodobně přemýšlíte o tom, kde začít a co vše do těchto vnitřních předpisů zahrnout. V takovém případě je nejlepší vyhledat pomoc odborníka na pracovní právo, který vám s vytvořením vnitřních předpisů pomůže.

U vnitřních předpisů záleží na každém slově

Vytvoření těchto důležitých interních dokumentů totiž není vůbec jednoduché, a velice záleží na tom, aby byly sepsány správně a v souladu se zákonem. Bohužel ne každý advokát pracovní právo ovládá na takové úrovni, aby byl schopen sepsat interní předpisy opravdu kvalitně. Chyby v těchto dokumentech by v budoucnu mohly vést k různým pracovněprávním sporům a zbytečným finančním nákladům.

Obraťte se na profesionála přes pracovní právo

Nestačí jen napsat do vyhledávače Praha, advokát pracovní právo, a z nalezených výsledků si náhodně vybrat. Pro vytvoření kvalitních vnitřních předpisů je potřebná odborná erudice a zkušenosti v oboru pracovního práva. Všechny tyto podmínky splňuje advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, která se na problematiku pracovního práva specializuje, a má v tomto oboru dlouholetou praxi.

Advokátní kanceláři BOROVEC LEGAL zajistí nejen zpracování interních předpisů zaměstnavatele v oblasti HR, včetně pracovního řádu, ale pochopitelně i konzultaci a úpravy vašich stávajících vnitřních předpisů. Kontrola interních předpisů a odstranění případných nejasností či chyb vám totiž může ušetřit spoustu problémů a zbytečných nákladů v budoucnu.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.