Zajímavosti

Jak získat vízum do Ruska?

Ať už se do Ruské federace chystáte z obchodních či jiných důvodů, neobejdete se bez víza. Za jakých podmínek ho můžete získat? Veškeré potřebné informace najdete v tomto článku.

K zajištění víza na velvyslanectví Ruské federace budete muset předložit cestovní pas (platný nejméně 6 měsíců po plánovaném návratu ze země), kopii pasu, pozvání (turistické, pracovní, studijní – dle typu návštěvy) a potvrzení o cestovním pojištění platné po celou dobu trvání víza. Zároveň budete muset vyplnit online formulář na visa.kdmid.ru.

Jaké existují druhy víz do Ruska?

Chcete-li Ruskou federaci navštívit z důvodu soukromé návštěvy či obchodní cesty apod., budete muset na letišti v České republice, případně na hranicích s Ruskem předložit platné turistické vízum. Tento typ víza preferuji i obchodníci, kteří sice Rusko navštěvuji kvůli byznysu, ale jen jednou za čas a nevyužili by možnost mnohonásobného vstupu.

Pro ryze obchodní účely cesty a možnost mnohonásobného vstupu je praktičtější služební vízum do Ruska.

Lidé, kteří chtějí v Ruské federaci legálně pracovat, musí zažádat o vydání pracovního víza. Získání tohoto dokumentu je poněkud složitější. Kromě pozvání je navíc nutné předložit i test HIV (ne starší šesti měsíců).

Jak získat pozvání do Ruska?

Vízum vám bude uděleno pouze v případě, že doložíte pozvání od fyzické osoby či firmy, případně turistický voucher. Tato fáze zařizování je současně nejsložitější. Můžete se však obrátit na společnost, která se na dodání pozvání pro turistická, pracovní a služební víza specializuje. Odborníci vše zařídí za vás.

Jak dlouho trvá doba potřebná pro vyřízení?

Za jak dlouho můžete mít platné vízum a odcestovat do Ruské federace? To do značné míry závisí na úřednících z konzulárního úřadu. Obecně trvá příprava pozvání od 1 do 30 dnů. Ruské vízové centrum pak deklaruje dobu vyřízení víza do 7 pracovních dní, případně expresně do 3 dnů.

Další praktické informace ohledně získání víza do Ruska najdete na http://www.ruskevizum.cz/.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.