Zajímavosti

Jak získat vízum do Ruska?

Ať už se do Ruské federace chystáte z obchodních či jiných důvodů, neobejdete se bez víza. Za jakých podmínek ho můžete získat? Veškeré potřebné informace najdete v tomto článku.

K zajištění víza na velvyslanectví Ruské federace budete muset předložit cestovní pas (platný nejméně 6 měsíců po plánovaném návratu ze země), kopii pasu, pozvání (turistické, pracovní, studijní – dle typu návštěvy) a potvrzení o cestovním pojištění platné po celou dobu trvání víza. Zároveň budete muset vyplnit online formulář na visa.kdmid.ru.

Jaké existují druhy víz do Ruska?

Chcete-li Ruskou federaci navštívit z důvodu soukromé návštěvy či obchodní cesty apod., budete muset na letišti v České republice, případně na hranicích s Ruskem předložit platné turistické vízum. Tento typ víza preferuji i obchodníci, kteří sice Rusko navštěvuji kvůli byznysu, ale jen jednou za čas a nevyužili by možnost mnohonásobného vstupu.

Pro ryze obchodní účely cesty a možnost mnohonásobného vstupu je praktičtější služební vízum do Ruska.

Lidé, kteří chtějí v Ruské federaci legálně pracovat, musí zažádat o vydání pracovního víza. Získání tohoto dokumentu je poněkud složitější. Kromě pozvání je navíc nutné předložit i test HIV (ne starší šesti měsíců).

Jak získat pozvání do Ruska?

Vízum vám bude uděleno pouze v případě, že doložíte pozvání od fyzické osoby či firmy, případně turistický voucher. Tato fáze zařizování je současně nejsložitější. Můžete se však obrátit na společnost, která se na dodání pozvání pro turistická, pracovní a služební víza specializuje. Odborníci vše zařídí za vás.

Jak dlouho trvá doba potřebná pro vyřízení?

Za jak dlouho můžete mít platné vízum a odcestovat do Ruské federace? To do značné míry závisí na úřednících z konzulárního úřadu. Obecně trvá příprava pozvání od 1 do 30 dnů. Ruské vízové centrum pak deklaruje dobu vyřízení víza do 7 pracovních dní, případně expresně do 3 dnů.

Další praktické informace ohledně získání víza do Ruska najdete na http://www.ruskevizum.cz/.

1 Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.