Kancelář

Jaký je rozdíl mezi kompatibilními a renovovanými tonery?

Jak ušetřit za tisk? Přestaňte kupovat originální tonery a začněte využívat ty kompatibilní nebo renovované. Ale jaký je mezi nimi rozdíl a jsou vůbec bezpečné? Oba typy tonerů jsou alternativní neboli neoriginální a představují efektivní způsob, jak výrazně snížit náklady za tisk. Problém může nastat v případě, kdy podceníte výběr dodavatele. Zdaleka ne všichni totiž nabízí tonery v dostatečné kvalitě.

Co byste měli vědět o kompatibilních tonerech?

Kompatibilní tonery pochází z produkce alternativních výrobců, a to především v Asii. Výrobci používají levné materiály a snaží se cenu stlačit na minimum. To samozřejmě automaticky neznamená, že je kvalita kompatibilních tonerů špatná, ovšem v praxi jsou mezi výrobky velké rozdíly. Jedním z faktorů vypovídajících o kvalitě jsou ochranné prvky v podobě krytů jednotlivých částí a pečlivé balení. Dále pak některé certifikáty (např. STMC či ISO). Zda jste zvolili dobrý alternativní toner, poznáte okamžitě při pohledu na vytisknutý dokument.

Jak je to s renovovanými tonery?

Renovace je proces, v rámci kterého se mění opotřebované díly originálního toneru a ten se pak naplní tonerovým práškem a osadí novým čipem. Zda bude tisk kvalitní, závisí na použitém materiálu, ale obvykle je srovnatelná s originálními tonery. Cena renovovaných tonerů je oproti kompatibilním o něco vyšší, avšak stále velmi nízká ve srovnání s originálními.

Některé tiskárny si s kompatibilními tonery nerozumí

Kompatibilní tonery jsou obecně dobrou volbou, avšak pro některé (především barevné) tiskárny jsou vhodnější renovované. Jmenovitě jde například o některé modely značek HP, Canon, OKI a Xerox.

Chcete-li mít jistotu, že za své peníze dostanete toner odpovídající kvality, nakupujte u specializovaných prodejců, kteří mají v sortimentu levné cartridge a tonery od prověřených výrobců. Třeba na www.tonera.cz – prodejce se v oboru pohybuje přes 25 let a patří k nejznámějším v ČR. V nabídce najdete také cenově dostupné nové tonery HP a dalších výrobců.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.