Zajímavosti

Kancelář bez stavebního povolení

Přemýšlíte nad realizací vlastní samostatné kanceláře či prodejny, ale odrazuje vás nepříjemný byrokratický proces? Pozor, dům, tedy i kancelář, se dá postavit i bez stavebního povolení. Ne, skutečně vás nechceme nabádat ke stavbě na černo. Řeč bude o mobilních stavbách, které jsou rok od roku populárnější. Na úvod by bylo na místě objasnit, co že to vlastně ty mobilní domy jsou. Nejde o stavby na kolečkách, ale plnohodnotné domy, jejichž historie sahá až do 20.let minulého století. Tehdy však skutečně na kolečkách byly. Měly podobu karavanů a využívaly je zejména mladé rodiny, které často cestovaly. Časem se tvář mobilní bydlení změnila a dnes jsou k nerozeznání od klasických domů.

Výhody mobilního bydlení v kostce

Mobilní domy se těší popularitě zejména v zahraničí, v posledních letech si je však zamilovali i našinci. Představují levnou alternativu vlastního bydlení, ke kterému není potřeba stavebního povolení. Využití mobilních domů je skutečně pestré. Staví se jako regulérní domy, zahradní domky, kanceláře, či vzorkové prodejny. Pro montované dřevostavby je typický nízkoenergetický standart a snadná údržba. Pokud jste se vlastní nemovitosti (v případě mobilních domů spíše movitosti) vyhýbali proto, že nemáte čas se o ni starat, hoďte obavy stranou. Mezi další výhody patří velmi nízká cena, rychlost stavby, ekologický charakter, variabilní řešení interiéru a samozřejmě i mobilita. Kancelář/dům můžete kdykoliv kamkoliv přestěhovat. To jiný dům neumí!

Další specifika mobilheimů

Mobilní domy, tedy mobilheimy, mohou být využívány sezónně, ale i celoročně. Zateplený mobilheim celoroční má okna se speciálními dvojskly a je vytápěn elektrickými konvektory. Zima vám v něm určitě nebude. Pojďme se však podívat i na negativa. Může mít vůbec levná, rychlá, úporná a moderně vyhlížející stavba nějaké nevýhody? Jednu vadu na kráse má, nemůžete na ni využít klasickou hypotéku. Financovat ho můžete pouze tehdy, zastavíte-li ho jinou nemovitostí. Vzhledem k nízké ceně však zřejmě úvěr potřebovat nebudete…

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.