Kancelář

Kancelářské křeslo: Je pro vás důležitější, než si možná myslíte

K tomu, abyste mohli efektivně pracovat po celou dobu strávenou v mezi čtyřmi stěnami kanceláře, potřebujete víc než nejnovější MacBook. Podceňovaným, leč velmi důležitým prvkem, je kancelářské křeslo. Vzhledem k tomu, že na něm trávíte několik hodin denně, byste výběr rozhodně neměli podceňovat. V opačném případě se brzy dostaví ztuhlé svaly a bolesti zad. Následovat budou další, a mnohem horší zdravotní komplikace. Chcete-li jim předejít, dejte na naše tipy.

Rady související s výběrem kancelářského křesla by šly shrnout do jedné věty – Nešetřete na něm a vyberte si model, na kterém lze přizpůsobit co nejvíce prvků. Ovšem to by bylo až příliš snadné. Nabídka křesel je velmi bohatá a snadno se v ní můžete ztratit. Proto si vezměte k srdci následující rady.

Kolik času prosedíte?

Pokud v kanceláři trávíte jen zlomek pracovní doby, pak nemusíte výběr kancelářského křesla příliš řešit. Vystačíte si s levnějším modelem, aniž by vám hrozily nepříjemné zdravotní problémy.

V případě, že sedíte více než cca 4 hodiny, zpozorněte. Vsaďte na kvalitní kancelářské křeslo s bederní opěrou, područníky a výškově nastavitelným opěrákem. Čím ergonomičtější vaše křeslo do kanceláře bude, tím lépe.

Co se týče opěrky hlavy, ta je důležitá spíše pro okrajovou skupinu lidí, kteří prosedí více než 8 hodin denně.

Podvozek a kolečka

Kancelářská židle by měla být nejen pohodlná, ale také maximálně stabilní. Většina modelů má dostačující pětiramenný podvozek. Pro měkkou podlahu (koberec, lino…) jsou vhodná tvrdá kolečka. Logicky to platí i naopak – na tvrdé podlaze se lépe pohybují měkká kolečka. Praktická jsou ta se samobrzdící vlastností.

Jaký materiál je ten nej?

Poslední otázka souvisí s výběrem materiálu. V tomto směru to budete mít snadné. Kůže je reprezentativní a praktická, protože se snadno čistí. Nemáte-li však v kanceláři klimatizaci, pak v létě oceníte prodyšnou síťovinu.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.