Marketing

Když texty prodávají

Přemýšlíte nad novým webovým projektem nebo prezentací vašich současných služeb? Vzhledem k obrovské konkurenci byste váš nový web neměli podcenit. Je namístě si uvědomit, že prodává nejen pěkný grafický kabátek, ale zejména texty. Slova jsou mocnou zbraní a dokáží vštěpit zákazníkům vaše myšlenky tak, aby nad nákupem či využitím vašich služeb, neváhali ani minutu. Paradoxní je, že lidé, kteří neváhají utratit desítky tisíc za komplexní řešení grafiky a programování, se zdráhají investovat pár drobných do kvalitních textů. Cena za profesionální texty je přitom v poměru k návratnosti minimální.

Kdo je to copywriter?

Váš zbrusu nový web je těsně před spuštěním, ale zdá se vám, že texty za nic nestojí? Položte si otázku – Využili byste něčích služeb, pokud by jeho web nebudil profesionální dojem? Kostrbaté texty plné gramatických chyb klienty odpuzují a vrhají na majitele webu špatné světlo. Jeho nabídka služeb či produktů může být sebelepší, ale k té se kvůli mizerným textům zákazníci nedostanou. Jak z toho ven? Pokud si na texty netroufáte sami, využijte služby člověka, který si říká copywriter. Nejedná se o obyčejného „pisálka“, ale profesionála, který si umí pohrát se slovy tak, aby přitáhl pozornost klíčové skupiny zákazníků a přiměl je k nákupu.

Copywriting není pouze o webových stránkách

Copywriteři se zpravidla nezabývají pouze psaním textů pro weby. Celá řada z nich publikuje v tištěných časopisech, vymýšlí slogany, hesla a podobně. Copywriting není „pouze“ o textech s důrazem na SEO, je velmi úzce spojen s ostatními formami marketingu. Pakliže jste na vážkách, zda ušetřit a napsat si text svépomocí, nebo vložit důvěru do profesionálního copywritera, dlouho se nerozmýšlejte. I lepší copywriteři si za svou práci mnohdy nevezmou více, než několik set korun za normostranu, což není tak vysoká investice, která by vás měla od kvalitních textů odradit.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.