Finance

Dostali jste se do komplikované situace a potřebujete rychle půjčit?

V podnikání se hraje o čas. Rčení, podle kterého je hodnota času přímo úměrná penězům, platí v byznysu dvojnásob a mnohdy rozhoduje i relativně bezvýznamný obnos. Vůbec nejhorší bývají situace, kdy vám z nějakého důvodu peníze dojdou a vám nezbude, než se poohlédnout po okamžité finanční injekci, která by momentální potíže stabilizovala. A právě pro ty z vás, kteří se čas od času do podobných nesnází dostanou, jsme připravili praktický přehled možných řešení.

Krátkodobé půjčky v bance

Mezi nejoblíbenější krátkodobé půjčky, které mají v nabídce bankovní společnosti, bezesporu patří kontokorent a kreditní karta. Kontokorentní úvěr se řadí mezi vůbec nejdůležitější produkty a jeví o něj zájem nejen fyzické osoby, ale i podnikatelské subjekty. Je pevně vázán k běžnému účtu a jeho podstatou je kontokorentní přečerpávání do výše stanoveného úvěrového limitu. Rozhodne-li se využívat kontokorent, budete muset dluh v určité lhůtě splatit, tedy dostat se zpět „na nulu“. Úrokové navýšení se přitom nevypočítává z celé disponibilní částky, ale jen toho co reálně vyčerpáte.

Kreditní karta je kontokorentu v mnohém podobná. Majitelé kreditních karet disponují předem stanoveným úvěrovým limitem, ke kterému se navíc váže takzvané bezúročné období. Podaří-li se jim stav na kreditním účtu vyrovnat do doby, než uplyne, nezaplatí ani korunu na úrocích. V opačném případě však sazba bývá poměrně vysoká. Jak kontokorent, tak kreditní kartu, můžete libovolně čerpat a zároveň splácet. Obojí představuje ideální rezervu pro zabezpečení chodu firmy v případě, že se klient zpozdí s úhradou platby.

A jak je to s nebankovním sektorem?

Okamžité půjčky najdete také v nebankovním sektoru a to formou rychlé půjčky na směnku, krátkodobé půjčky přes SMS a dalších alternativ. Nebankovní úvěry bývají dostupné a většinou na ně dosáhnete i bez nutnosti prokazování příjmů. Zmíněná dostupnost je pak většinou kompenzována vysokými úroky a podivnými poplatky, které nebyly na první pohled zřejmé. Pokud se pro některou z nebankovních půjček přeci jen rozhodnete, vždy vybírejte mezi prověřenými institucemi s dobrou pověstí a nikoliv mezi neznámými soukromými investory.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.