Podnikání

Kvalitní přednáškový sál může mít dnes již každý. K čemu je prezentační technika dobrá?

Audiovizuální technika již dnes představuje standard, který si může dovolit téměř úplně každý. Kvalitní přednáškový sál si tak mohou kromě korporací dovolit i malé firmy, hotely, restaurace, školy a dokonce i domácnosti. Co je to prezentační technika, k čemu je dobrá, proč ji chtít a kde ji s ohledem na servis pronajmout či koupit?

Co je to audiovizuální technika?

Audiovizuální technika (zkráceně AV technika) představuje jednoduše řečeno souhrn komponentů, které zprostředkovávají zvuk a obraz. Konkrétně se jedná o projekční plátna, interaktivní tabule, záznamové a snímací kamery, mikrofony a obecně záznamová zařízení videa i zvuku.

K čemu je audiovizuální technika dobrá?

Využití prezentační techniky je skutečně široké. Její konkrétní specifikace by přitom vždy měla vycházet z prostředí, kde ji budeme používat.

  • Pokud si pořídíte audiovizuální techniku do firmy, využijete ji nejvíce pro školení zaměstnanců a stále častější videokonference s kolegy i obchodními partnery. Stejně tak přijde vhod při prezentaci vaší společnosti potenciálním investorům.

  • Audiovizuální technika pro školy logicky plní hlavně roli vzdělávací. Kantoři na ní bez špinění rukou od křídy promítají zápisky, které navíc mohou snadno a rychle prokládat tematickými obrázky, schématy a grafy. Vedle interaktivní výuky je plusem rovněž možnost pustit žákům a studentům na plátně tematický film nebo dokument.

  • hotelu najde prezentační technika využití v konferenčních sálech, kde probíhají teambuildingy, firemní školení i promítání filmů. Zároveň platí, že audiovizuální techniku lze zkombinovat s kamerovým systémem, díky čemuž má ochranka 24 hodin denně přehled o dění v objektu i kolem něj. A nemusí jít jen o hotel.

  • Obdobně je tomu v restauracích, kde prezentační techniku najdeme buď v saloncích, anebo v hlavní místnosti restaurace. Zatímco v prvním případě mohou hosté plátno využít třeba k promítání fotek na rodinné oslavě, druhá varianta je vhodná třeba pro sportbary, kde lidé po čas konání zápasů mistrovství světa, Evropy nebo třeba Ligy mistrů hromadně tráví volný čas.

  • Audiovizuální techniku si mohou dovolit i domácnosti. Pokud patříte mezi fanoušky konzolových her či zarputilé filmové nadšence, kteří mají rádi kvalitní obraz a vzrušující atmosféru, určitě nad tím zapřemýšlejte.

Jak vybrat prezentační techniku?

Mezi zákazníky prověřené stálice v oboru patří společnost C-mont, která již od roku 2004 zprostředkovává prodej, pronájem, instalaci i servis audiovizuální techniky. Její pozitivní reference vycházejí hlavně z osobitého přístupu ke každému zákazníkovi, kterému se snaží pomoci s výběrem prezentační techniky tak, aby se vešla do jeho finančních možností a splnila v restauraci, hotelu, firmě nebo rodinném domě svůj účel.

Nepodceňujte servis prezentační techniky

Pokud se rozhodnete pro zakoupení audiovizuální techniky, dáme vám na závěr tohoto článku jednu dobrou radu – s ohledem na životnost AV techniky nepodceňujte její servis. Stejně jako je lepší namísto domácího pokusničení využít odbornou pomoc při instalaci, tak rovněž pravidelný servis a revize jsou v tomto případě pro dlouhou životnost techniky na místě. I zde může pomoci zmíněná firma C-mont.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.