Podnikání

Máte přehled o pohybu služebního vozu? Nezodpovědný zaměstnanec může firmu připravit o pořádný balík!

Zaměstnanci to sice se svým šéfem nemají kolikrát jednoduché, ale stejné pravidlo platí i naopak. I zaměstnavatelé si musí hlídat aktivitu jejich zaměstnanců a bedlivě sledovat, zda v pracovní době skutečně dělají to, co je náplní jejich práce. Uhlídat pracovníky v kanceláři nebo výrobně nepředstavuje žádný problém, ale co s obchodními zástupci a dalšími zaměstnanci, jejichž místo výkonu práce není pevně stanoveno? Někteří čas od času využijí příležitosti a věnují se ve své pracovní době osobním aktivitám. Efektivita práce klesá a zaměstnavateli se navyšují náklady na pohonné hmoty. Jak si tedy počít v případě, kdy si nejste zcela jistí, zda trasa, kterou měl zaměstnanec během výkonu práce urazit, odpovídá popisu ve výkazu jízd?

Známé pořekadlo praví „důvěřuj, ale prověřuj“, což u „mobilních“ zaměstnanců platí dvojnásob. Kontrolu nad pohybem firemního vozového parku můžete získat poměrně jednoduše. Nezapomínejte na moderní technologie a začněte využívat systém sledování vozidel, díky kterému získáte absolutní přehled o tom, kde se vůz a respektive i jeho řidič momentálně nachází.

O šikaně nemůže být řeč. Svědomitý zaměstnanec moc dobře ví, co si může a naopak nesmí během pracovní doby dovolit. Musí si uvědomit, že dostává mzdu za vykonanou práci a nikoliv za to, že si během dopoledne stihne vyřídit několik nezbytných věcí na úřadě a vypít kafe s kamarádem. Využívá-li firemní vozidlo i k soukromým účelům, výrazně tím navýší celkové náklady, které se týkají nejen spotřeby, ale také opotřebení. GPS sledování vozidel dokáže ušetřit až 20 % nákladů a zbytečné hádky o tom, zda zaměstnanec (ne)porušil pracovní řád.

Přehledný GPS monitoring vozidel nabízí česká společnost Echoton. Aplikace dává uživateli okamžitý přehled o pohybu vozidla, ale také další cenné údaje o spotřebě a otáčkách motoru. Data vám pomohou vyhodnotit, zda se řidič nejezdí příliš agresivně, což může vést k rychlejšímu opotřebení vozidla a samozřejmě i vyšším nákladům na pohonné hmoty. Další informace získáte na webu www.echoton.cz, kde mimo jiné najdete také modelový příklad úspory. A budete překvapeni, kolik může nezodpovědnost zaměstnance firmu stát…

Foto: sxc.hu

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.