Podnikání

Mít kancelář v Praze se vyplatí. Je lepší si ji koupit, nebo pronajmout?

Firmy, které nepotřebují administrativní prostory, využívají lákavé nabídky virtuálních sídel v hlavním městě. Pokud se ale bez vlastní kanceláře neobejdete a vaše společnost funguje celorepublikově, pak by vaše kroky měly směřovat… jak jinak, než opět do Prahy. A my vám prozradíme, proč je Praha pro podnikatele tak atraktivní, zda se vyplatí pronájem nebo koupě kanceláře a v neposlední řadě také faktory, které mají zásadní vliv na její cenu.

Proč jsou kanceláře v Praze tak žádané?

Praha představuje středobod českého podnikání a sídlí většina firem s celorepublikovou působností. Dokonce i ty, jejichž provozovny jsou na opačné straně republiky. Motiv businessmanů hledejte v marketingu a popularizaci. I vy jistě podvědomě vnímáte partnery se sídlem ve velkém městě jinak než ty, kteří sídlí v zapadlé vesnice, o které jste předtím nikdy neslyšeli. Mít kancelář v hlavním městě znamená být konkurenceschopný. Praha evokuje prestiž a je nejvyhledávanější lokalitou.

Dalším důvodem je samozřejmě mnohem snadnější styk s obchodními partnery a klienty. A právě proto má kanceláře Praha  mnoho mimopražských firem. Podnikatelé mohou rychleji a pružněji reagovat a nemusí ztrácet čas cestováním.

Koupě, nebo pronájem?

Rozhodnout se pro pronájem, nebo si koupit vlastní kancelářské prostory? Zásadní otázka, kterou musí vyřešit každý, kdo se rozhodne pro kancelář v Praze. Vlastní kancelář je prestižnější než pronajatá, nicméně je třeba počítat s poměrně vysokou investicí. Pražské kanceláře jsou žádaným artiklem a jako takové si drží vyšší cenu.

Dobře si proto rozmyslete, zda není investice do vlastních prostor příliš vysoká a zda není efektivnější pronájem kanceláře. V praxi se k pronájmu kanceláře v Praze uchyluje většina firem. V případě, že se podnikání nevydaří, nepřijdou o tak vysokou částku.

Kde jsou kanceláře levné a kde naopak nejdražší?

Kanceláře PrahaKancelář v Praze si lze pronajmout kdekoliv. Tedy v centru, ale také v méně rušných lokalitách na Praze 8 nebo Praze 10 či na samotném okraji hlavního města. A je to právě lokalita, která významně ovlivňuje cenu. Obecně platí, že kanceláře, které se nachází v bezprostřední blízkosti centra města, jsou dražší než ty, které jsou v méně prestižních lokalitách. Kanceláře na okraji Prahy jsou dlouhodobě nejlevnější.

Vliv na cenu za pronájem kanceláře v Praze mají i dispozice objektu. Kancelářské prostory ve starších budovách jsou dražší než kanceláře v nízkoenergetických novostavbách. Nachází-li se v budově recepce a další nadstandardní služby, opět můžete počítat s vyšší cenou.

V posledních letech v Praze vzniká stále více nových developerských projektů a možnosti pronájmu jsou stále větší. Někteří developeři neváhají zakomponovat komerční prostory do budov, které primárně slouží k bydlení.

Nevíte si rady? Obraťte se na odborníky

Najít kancelář, která odpovídá vašim požadavkům, není jednoduché. A nechcete-li ztrácet čas hledáním a porovnáváním nabídek, obraťte se na někoho, kdo vám s výběrem kanceláře poradí. Mezi renomované specialisty patří Pražská správa nemovitostí, spol s r.o., která se na realitním trhu pohybuje od roku 1991.

PSN se zabývá prodejem i pronájmem nemovitostí, ale také nebytových a kancelářských prostor. Za zmínku stojí prestižní ocenění ČEKIA stability award, která společnost PSN řadí mezi 2% nejstabilnějších firem v České republice.

Kanceláře, které PSN aktuálně nabízí k prodeji či k pronájmu, najdete na webu www.psn.cz. Neztrácejte čas a zvolte požadovaná kritéria. V nabídce nechybí kancelářské prostory v lukrativních lokalitách, stejně jako velmi levné kanceláře k pronájmu i koupi na okraji Prahy. U každé položky najdete kontakt na realitního poradce, se kterým si můžete domluvit schůzku a prostory si prohlédnou naživo.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.