Práce

Myslete na bezpečí svých zaměstnanců a pořiďte jim kvalitní pracovní rukavice

Povinností zaměstnavatele je zjistit zaměstnancům adekvátní ochranné pracovní pomůcky. V mnoha oborech (např. stavebnictví, strojírenský, chemický, potravinářský či farmaceutický průmysl) je práce bez ochranných brýlí, oblečení, obuvi a rukavic nemožná. Připravili jsme pro vás manuál, v rámci kterého se dozvíte jak a podle čeho vybírat pracovní rukavice.

Klíčový je způsob užití

Ještě předtím, než začnete hledat vhodného dodavatele, si ujasněte, k jakým činnostem zaměstnanci pracovní rukavice potřebují. Informujte se o vlastnostech materiálů, nezbytných certifikátech apod. Mezi důležité faktory, ke kterým je třeba při výběru pracovních rukavic přihlédnout, je také pracovní prostředí.

Základní a speciální typy pracovních rukavic

Nabídka pracovních pomůcek je neskutečně pestrá a sortiment pracovních rukavic je neskutečně obsáhlý. K základním typům patří:

 • jednorázové
 • úklidové
 • kombinované
 • textilní
 • kožené

Pro specifické obory jsou k mání např.:

 • antivibrační
 • protipořezové
 • kovové
 • neoprénové
 • dielektrické
 • chemicky odolné

Praktické rady, které se vám při výběru pracovních rukavic budou hodit

Znáte-li rozsah činností, ke kterým budou zaměstnanci pracovní rukavice užívat, můžete se pustit do nakupování. Dejte si záležet na výběru materiálu vnějšího povrchu i vnitřní strany rukavic. Pokud vaše volba padne na kůži, nezapomeňte, že jednotlivé typy usně se liší prodyšností a odolností proti oděru. K velmi odolným typům kůže patří štípenka hovězí useň. Měkká a prodyšná je štípenka vepřová useň.

Klaďte důraz na správnou velikost. Pracovní rukavice musí ruce ochránit, ale přesto je nijak neomezovat v přirozeném pohybu. Měly by těsně přiléhat k dlaním a prstům a přesně sedět v prostorech mezi prsty. Prostor u špiček prstů by měl být volnější.

Kde sehnat kvalitní pracovní rukavice levně?

Jak vybrat pracovní rukavice již víte, ale kde je koupit levně? Na bezpečí zaměstnanců nešetřete a zaměřte se na ideální poměr kvality a ceny. Neztrácejte čas a poohlédněte se po pracovních rukavicích u zavedeného slovenského prodejce Bestafe. V e-shopu (obchod.bestafe.sk) si můžete vybrat mezi základními i speciálními typy rukavic a zároveň zde najdete také veškeré další pracovní pomůcky (montérky a jiné pracovní oděvy, brýle, helmy, pracovní obuv…). Nebudete-li si vědět s výběrem, nevadí – školený personál vám nabídne optimální řešení. Samozřejmostí je i možnost potisku logem firmy.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.