Finance

Na čem rozhodně nešetřit? Na pojištění do zahraničí!

Chystáte se do ciziny a napadlo vás, že ušetříte na cestovním pojištění? Raději od svého záměru upusťte a pojistěte se. Jinak vám hrozí, že se váš pobyt výrazně prodraží o položky, které by vám jinak zaplatila pojišťovna.

Cestování bez pojištění do zahraničí je hazard. Většina českých cestovatelů to moc dobře ví a bez sjednaného pojištění za hranice nevyráží. Ne každý si však dokáže zvolit vhodný balíček. Podstatnou roli hraje například důvod cesty – pojišťovně byste neměli lhát a vybrat si pojištění, které odpovídá tomu, co se v cizině chystáte dělat.

Některé produkty zahrnují v základní ceně krytí, za které byste si jinde museli připlatit. Například u pojišťovny ERGO získáte pojištění na běžné zimní a rekreační sporty. Bez jakékoliv přirážky můžete například vykonat vysokohorskou túru do 3 500 m n. n. Za příplatek si můžete připojistit extrémní a adrenalinové sporty.

Modrá kartička vždy nepomůže

Rozhodně se nepoléhejte na „modrou kartičku“, neboť ta vám v rámci EU garantuje pouze péči v takovém rozsahu, jako ji mají k dispozici obyvatelé dané země. Což může v praxi znamenat nemalé doplatky za lékařskou péči a další poplatky. Na zásah horské služby a ošetření v soukromých ordinacích se EHIC nevztahuje vůbec.

Asistence na každém kroku

K důležitým aspektům pojištění do zahraničí patří kvalitní asistenční služba. Měla by být k dispozici nonstop a v českém jazyce. Odborníci na lince vám v případě potřeby poradí, jak se zachovat v krizové situaci, zajistí lékaře, transport apod.

Kolik vás to bude stát?

Kvalitní cestovní pojištění není drahé – průvan v peněžence vám udělají úplně jiné věci. Za pár desítek korun na den získáte vynikající ochranu, díky které si pobyt v zahraničí užijete bez zbytečného stresu. Přesnou částku vám vypočítá kalkulátor pojištění online.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Vedení účetnictví

Výhodné řešení pro vedení účetnictví nabízí společnost Vema. Vyzkoušejte i vy ekonomický systém Ekos.

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.