Práce

Nastartujte v roce 2018 svou kariéru. Od čeho se odpíchnout?

Přemýšlíte o tom, že v novém roce změníte pole působnosti a najdete si práci, která vás bude konečně bavit? Než učiníte konečné rozhodnutí a podáte výpověď v té stávající, zpozorněte a ujasněte si všechna potřebná fakta. V prvé řadě byste měli myslet také na peníze. Dělat zajímavou práci je bezesporu příjemné, ale bez adekvátního finančního ohodnocení vás pravděpodobně nakonec přestane bavit.

Jaké jsou platové třídy pro rok 2018?

Jistě máte více možností uplatnění a budete se rozhodovat podle toho, kde vám zaplatí nejvíce. Pokud jde o pozice ve státním sektoru, pak vám přijdou vhod platové tabulky 2018. Jejich podoba momentálně není známá, ale je téměř jisté , že dojde k dalšímu navyšování jednotlivých platových tříd.

Platové třídy 2018 budou zahrnovat zaměstnance obcí a úřadů, zdravotníky, lékaře, učitele, ale také manuální a kulturní pracovníky, kterými jsou například školníci, údržbáři apod.

Práce mimo státní sektor

Jak jsou na tom s platy zaměstnanci firem? To závisí na konkrétní pracovní pozici a do značné míry i lokalitě. V Praze jsou mzdy výrazně vyšší než v ostatních částech ČR, což potvrzují i tyto pracovní inzeráty na kariérním portálu VímVíc.cz.

V souvislosti s hledáním lepší práce vám přijdou vhod také recenze a hodnocení firem. Dozvíte se zajímavé informace o přístupu některých zaměstnavatelů a uděláte si obrázek o tom, jak to v

pracovních kolektivech chodí. V současné době je na webu kolem 2,5 tisíce profilů firem a přes 6 tisíc hodnocení zaměstnavatelů.

Zvyšte si svou kvalifikací online

Máte pocit, že jste zaspali dobu a neovládáte některé náležitosti, které jsou pro vysněnou pracovní pozici zapotřebí? S tím vám pomůžou online kurzy, webináře a přednášky na portálu VímVíc.cz. Ať už vám jde o nové znalosti v tabulkovém procesoru MS Excel, kresbu v Adobe Ilustratoru nebo třeba nové znalosti v oblasti marketingu, nebudete litovat.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.