Zajímavosti

Nepodceňujte kvalitu spojovacích a kotevních materiálů

Každý profesionální řemeslník ví, že stoprocentní výsledek nezávisí jen na svědomitě odvedené práci a zkušenostech, ale také na dodržení moderních technologických postupů a použití odpovídajících materiálů. Za zmínku stojí například chemická kotva, která nachází využití i v narušeném zdivu, kde by klasické hmoždinky neobstály. Často se používá i pod vodou a nabízí přitom velmi snadnou aplikaci.

Na co si dát pozor při výběru chemické kotvy?

Chemická kotva (někdy se označuje také jako chemická malta nebo hmoždinka) je efektivní spojovací materiál, ale i u něj panují jistá omezení. Výrobky s obsahem rakovinotvorného styrenu nejsou určeny do interiérů. Při práci v bytech používejte pouze kartuše, na kterých je uvedeno „bez styrenu“. Další omezení se týká chemických kotev určených pro práci ve vlhkém prostředí a ve vodě. Běžné výrobky na bázi polyesteru vhodné nejsou. Musíte se poohlédnout po chemických kotvách na bázi vinylesteru.

Nechte si poradit od profesionálů z ABAUT

Chemickou kotvu jsem uvedli jen jako příklad toho, že na výběru spojovacího a kotevního materiálu opravdu záleží. Mnohdy rozhodují i nepatrné detaily ve složení. A protože žádný řemeslník není chodící encyklopedie, vyplatí se nakupovat u specializovaných prodejců, kteří poskytují profesionální poradenství.

Pokud v okolí svého bydliště žádného spolehlivého prodejce nemáte, začněte spolupracovat s brněnskou společností ABAUT, která nabízí prodej spojovací a kotevní techniky v kamenné prodejně i online. Cílem společnosti není jen dodávka kvalitního zboží, ale i nadprůměrný servis a technicko poradenská služba.

ABAUT úzce spolupracuje se zákazníky a nabízí vysoce kvalitní výrobky za příznivé ceny. Portfolio však nečítá pouze kotevní a spojovací materiály – v nabídce najdete také široké spektrum nářadí.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.