Zajímavosti

Nezdravým sezením si zaděláváte na vážné zdravotní problémy

Možná, že i vy často slýcháváte narážky na to, že se v práci příliš nenadřete. Vždyť skoro celý den sedíte za stolem… Tak proč vás pronásledují bolesti hlavy, ztuhlé svalstvo, bolavá bedra a spousta dalších problémů, které ostatní „nesedící“ pracanty netrápí? Příčinu hledejte ve své kancelářské židli. Pokud jste se při výběru pozastavili pouze nad cenou (respektive nad tím, aby byla co nejnižší), nemáte se čemu divit. Investice do kvality se v případě kancelářské židle rozhodně vyplatí. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Zeptejte se svého lékaře – ten vám prozradí následky nezdravého sezení. Budete-li se každý den několik hodin denně hrbit nad stolem na nepohodlné židli, zaděláte si na mnohem horší zdravotní potíže a dost možná i komplikace, které vás budou provázet celý život. Chcete-li předejít nejhoršímu, přesedlejte na takzvané dynamické sezení. Jde o moderní metodu, kdy v průběhu sezení měníte svou polohu dle potřeby.

Alfou a omegou je synchronní mechanismus

Dynamické sezení umožňují kancelářské židle s tzv. synchronním mechanismem, který dovoluje současný pohyb opěradla a sedadla. Vaše záda budou tlačena na opěradlo a spodní část těla přitom zůstane ve stejné poloze. Přirozeně narovnaná páteř zajistí přiměřené a rovnoměrné vypjetí zádového svalstva. Nedojde k poškození zad a zároveň si osvojíte správné sedací návyky.

Jak vybrat nejlepší kancelářskou židli?

Vaše nová kancelářská židle by měla splňovat i další požadavky. Mezi nejdůležitějších prvky patří pohodlný a přiměřené široký sedák, stabilní a pevný podvozek s dostatečně velkými kolečky, nastavitelné podpěrky rukou (neboli područky), anatomicky tvarované opěradlo a případně i další prvky, které se postarají o váš komfort. Například píst tlumící náraz při dosedu či příjemný a snadno čistitelný potah.

Článek vznikl ve spolupráci se specializovaným prodejcem www.kancelarske-zidle-kresla.cz. Navštivte e-shop a přesvědčte se, že kvalitní a designově propracovaná kancelářská židle není příliš drahá. V nabídce najdete spoustu typů v různých cenových relacích, ale také konferenční židle, sedací vaky a další související sortiment. Stačí si vybrat a začít zdravě sedět.

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.