Podnikání

Offshore podnikání není jen o minimalizaci daní. Má i další výhody

Každá právnická osoba si může svobodně vybrat sídlo a mít společnost v daňovém ráji je naprosto běžné. Offshore firmy nabízí spoustu výhod, ale to samozřejmě neznamená, že jsou vhodné pro všechny typy podnikání. Jejich popularita přesto roste, a to především z důvodu růstu byrokratické a daňové zátěže. V dnešním článku se dozvíte základní informace, které vám mohou usnadnit rozhodování.

Co je to offshore podnikání?

Podnikání v daňovém ráji je postaveno na zakládání společností ve třetích (offshore) zemích. Offshore společnosti však podnikají mimo území těchto států, za což jim offshore jurisdikce nabízejí specifické výhody. V praxi se nejčastěji zakládají IBC (International Business Company), které se řídí dle speciálních zákonů. K největším výhodám podnikání v daňovém ráji patří zanedbatelné daně, anonymita vlastnictví, ochrana majetku a minimální byrokratická zátěž.

K nejoblíbenějším daňovým rájům patří Seychely, Belize, Marshallovy ostrovy, Panama, ale také stát Delaware v USA a Velká Británie.

offshore-podnikani

Proč využívat offshore společnost?

Daňová optimalizace – na daních zaplatíte naprosté minimum, v některých offshore jurisdikcích dokonce 0 %.

Anonymita vlastnictví – offshore jurisdikce respektují právo na soukromí a zajišťují anonymitu vlastníků. Anonymitou zamezíte nežádoucí pozornosti ze strany známých a úřadů. V neposlední řadě snížíte pravděpodobnost trestné činnosti ve formě vydírání – potenciální pachatelé si vybírají své oběti na základě majetkových poměrů. O těch vašich nebudou vědět. V offshore bankách si lze bez problémů otevřít anonymní bankovní účet, a to i na vás jako fyzickou osobu.

Ochrana majetku – s offshore společností získáte právní ochranu před nezákonnými nároky věřitelů, úřadů či rodinných příslušníků.

Renomé mezinárodní společnosti – brand je v podnikání důležitý a díky mezinárodní společnosti budete v očích zahraničních partnerů působit mnohem prestižněji než s neznámou českou firmou.

Založení offshore společnosti

Založení firmy v daňovém ráji není nikterak složité – dokonce mnohem jednodušší než založení české společnosti. Nebudete muset skládat základní kapitál, provádět notářský zápis nebo ověřovat podpisy. Dokonce se vyhnete fyzické přítomnosti v dané offshore jurisdikci. O vše se postarají profesionálové, kteří se na zakládání společností v daňovém ráji specializují.

Po nezávazné konzultaci (osobně či přes e-mail nebo Skype) a upřesnění vašich požadavků provedete objednávku. Společnost bude připravena do 1 dne a do 3 – 5 dní obdržíte veškeré dokumenty.

Chcete-li se o offshore podnikání dozvědět více, případně si rovnou nechat založit společnost v daňovém ráji, přejděte na www.ioffshore.cz.

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.