Podnikání

Offshore podnikání není jen o minimalizaci daní. Má i další výhody

Každá právnická osoba si může svobodně vybrat sídlo a mít společnost v daňovém ráji je naprosto běžné. Offshore firmy nabízí spoustu výhod, ale to samozřejmě neznamená, že jsou vhodné pro všechny typy podnikání. Jejich popularita přesto roste, a to především z důvodu růstu byrokratické a daňové zátěže. V dnešním článku se dozvíte základní informace, které vám mohou usnadnit rozhodování.

Co je to offshore podnikání?

Podnikání v daňovém ráji je postaveno na zakládání společností ve třetích (offshore) zemích. Offshore společnosti však podnikají mimo území těchto států, za což jim offshore jurisdikce nabízejí specifické výhody. V praxi se nejčastěji zakládají IBC (International Business Company), které se řídí dle speciálních zákonů. K největším výhodám podnikání v daňovém ráji patří zanedbatelné daně, anonymita vlastnictví, ochrana majetku a minimální byrokratická zátěž.

K nejoblíbenějším daňovým rájům patří Seychely, Belize, Marshallovy ostrovy, Panama, ale také stát Delaware v USA a Velká Británie.

offshore-podnikani

Proč využívat offshore společnost?

Daňová optimalizace – na daních zaplatíte naprosté minimum, v některých offshore jurisdikcích dokonce 0 %.

Anonymita vlastnictví – offshore jurisdikce respektují právo na soukromí a zajišťují anonymitu vlastníků. Anonymitou zamezíte nežádoucí pozornosti ze strany známých a úřadů. V neposlední řadě snížíte pravděpodobnost trestné činnosti ve formě vydírání – potenciální pachatelé si vybírají své oběti na základě majetkových poměrů. O těch vašich nebudou vědět. V offshore bankách si lze bez problémů otevřít anonymní bankovní účet, a to i na vás jako fyzickou osobu.

Ochrana majetku – s offshore společností získáte právní ochranu před nezákonnými nároky věřitelů, úřadů či rodinných příslušníků.

Renomé mezinárodní společnosti – brand je v podnikání důležitý a díky mezinárodní společnosti budete v očích zahraničních partnerů působit mnohem prestižněji než s neznámou českou firmou.

Založení offshore společnosti

Založení firmy v daňovém ráji není nikterak složité – dokonce mnohem jednodušší než založení české společnosti. Nebudete muset skládat základní kapitál, provádět notářský zápis nebo ověřovat podpisy. Dokonce se vyhnete fyzické přítomnosti v dané offshore jurisdikci. O vše se postarají profesionálové, kteří se na zakládání společností v daňovém ráji specializují.

Po nezávazné konzultaci (osobně či přes e-mail nebo Skype) a upřesnění vašich požadavků provedete objednávku. Společnost bude připravena do 1 dne a do 3 – 5 dní obdržíte veškeré dokumenty.

Chcete-li se o offshore podnikání dozvědět více, případně si rovnou nechat založit společnost v daňovém ráji, přejděte na www.ioffshore.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.