Finance

Osobní bankrot aneb cesta zpět na vrchol

Dostali jste se do víru dluhů, které nepochází z podnikání? Pokud vám splátky přerostly přes hlavu natolik, že každou chvíli očekáváte příchod exekutora, využijte možnosti, kterou nabízí česká legislativa a pokuste se o osobní bankrot. V případě úspěchu vám soud odpustí až 70 % dluhů!

Insolvenční zákon představuje pro spoustu dlužníků poslední možnost, jak se dostat z koloběhu dluhů a opět se dostat do hry. O oddlužení je stále větší zájem a šance na úspěch jsou relativně vysoké. Záleží však na tom, zda splňujete všechna nezbytná kritéria:

  • dluhy musí pocházet od nejméně dvou věřitelů

  • závazky musí být starší 30 dnů

  • dluhy nesměly vzniknout z podnikání

  • musíte být schopni splatit zbytek dlužné částky

Máte za to, že splňujete všechny požadavky? Pak můžete začít s návrhem, ovšem připravte se na spoustu komplikovaných administrativních záležitostí. Pokud se vám nepodaří sestavit požadovanou dokumentaci tak, aby byla 100 % v pořádku, nebude se soud vašim případem vůbec zajímat. Není-li vaše právní povědomí takové, abyste si troufli podat návrh na oddlužení sami, obraťte se na některého z mnoha odborných poradců.

Lidé, kteří se v oboru osobního bankrotu pohybují dnes a denně, vyhodnotí vaše šance na úspěch a pomohou vám s kompletní přípravou návrhu tak, aby se jím osud zabýval napoprvé. Rozhodne-li ve váš prospěch, můžete si oddechnout. Z celkové dlužné částky vám totiž odpustí až 70 %.

A zbylých 30 %? Ty budete muset v průběhu budoucích pěti let splatit. Z vašeho příjmu vám zbude jen nezabavitelné minimum, což je sice poněkud tvrdé, ale hned poté, co dluh splatíte, budete moct konečně žít jako dřív.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.