Finance

Peníze na podnikání můžete sehnat i v nebankovním sektoru

Sháníte finanční prostředky na rozjezd svého podnikání, ale nemáte na rok na účelový úvěr v bance? Pokud se bez finanční injekce opravdu neobejdete, stále máte šanci u některé z mnoha nebankovních institucí. Ty vám půjčí i bez toho, aniž byste jim byli nuceni předložit propracovaný podnikatelský plán. V žádném případě však nezapomínejte, že dostupnost bývá vykoupena mnohem tvrdšími smluvními podmínkami. Nechcete-li se při výběru nebankovní půjčky spálit, řiďte se následujícími radami.

Nebankovní půjčku jedině od prověřené instituce

Nenechte se zlákat první dostupnější nabídkou nebankovní půjčky a zjistěte si všechny dostupné informace o věřiteli. Použijte internet a vyhledejte reference klientů, kteří již vybranou půjčkou vyzkoušeli. Zároveň se snažte vybírat mezi institucemi, které patří do ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace) – ta je garancí solidního jednání a férových podmínek. Solidní nebankovní společnost by měla disponovat vlastními webovými stránkami, na které prezentuje svou nabídku a stejně tak i smluvní podmínky.

Čtěte, ptejte se a až poté podepisujte

Neukvapujte se a vždy důkladně čtěte smluvní podmínky a to nejméně dvakrát. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Nebudete-li vám cokoliv jasné i navzdory podanému vysvětlení ze strany obchodního zástupce, vyžádejte si smlouvu s zkonzultujte ji se svými blízkými. V případě, že vám dotyčný smlouvu odmítne poskytnout, nepodepisujte ji a poohlédněte se po jiném věřiteli.

Dejte si na čas a vyberte si nejvýhodnější alternativu

Nebankovní sektor je velmi barvitý a natrefíte v něm na široké spektrum produktů. Mnohé do jisté míry srovnatelné s bankovními půjčkami (především půjčky od nebankovních společností, které spadají do ČLFA). Využijte proto praktické srovnání půjček a zažádejte o tu s nejlepšími podmínkami.

Foto: sxc.hu

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.