Půjčky a úvěry

Podnikání může nakopnout i nebankovní úvěr

Podnikání se jen velmi zřídka obejde bez vstupních investic, ale jak si počínat v případě, že vám toho na účtu příliš mnoho nezbylo a banka se vám z nějakého důvodu zdráhá půjčit? Podnikatelský úvěr se dá vyřešit také skrz nebankovní sféru, ale právě tehdy musíte být opravdu obezřetní. Obrátíte-li se s žádostí o peníze na některého z nechvalně proslulých úvěrových predátorů, mohl by váš byznys skončit ještě dříve než se pořádně rozjede. Pokud se v široké nabídce nebankovních úvěrů neorientujete, máme pro vás několik doporučení.

V případě účelových bankovních úvěrů se není čeho obávat, banky totiž reguluje ČNB. Kdo ale dohlíží na aktivity nebankovních věřitelů? Mohou si dělat „co chtějí“ a nastavovat u svých produktů libovolné parametry a podmínky? Zdá se, že mnoho z nich takovým způsobem skutečně jedná, ale stále je dostatek institucí, které se v mnohém vyrovnají i bankám. Jde o prověřené a dlouhodobě působící společnosti, které se sdružují v ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace). Patří mezi ně Home Credit, Provident, Cofidis, Essox a několik dalších úvěrových společností, u kterých si můžete být jistí transparentní smlouvou a slušným jednáním.

Mezi kterými úvěrovými společnostmi vybírat, už víte, ale přesto byste neměli usínat na vavřínech. Parametry jejich nabídek se mohou, s ohledem na individuální požadavky klientů, výrazně lišit a proto se před podpisem smlouvy neunáhlujte a konkurenční produkty srovnejte. Přehledné srovnání půjček a další důležité informace najdete na specializovaných webech, ale také na fóru www.pujcim-penize.cz, na které pravidelně přispívají lidé, kteří již některý z finančních produktů využili.

Podotýkáme, že v případě neúčelových nebankovních úvěrů nikdy nenarazíte na tak výhodné podmínky, které vám nastaví banka u účelové podnikatelské půjčky. Prověřené neúčelové nebankovní půjčky však přesto představují zajímavou alternativu, jak se dostat k penězům i navzdory tomu, že vás banka odmítla.

A na závěr důležité doporučení, Dostanete-li se do finančních problému, neschovávejte před nimi hlavu do písku a snažte se je řešit. Spoustu cenných rad, jak vyřešit dluhy a zamezit hrozící exekuci najdete na http://pomocdluhy.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.