Zajímavosti

Posypová sůl: Kladivo na zamrzlý povrch firemního areálu nebo parkoviště

Život je nepředvídatelný a o podnikání to platí dvojnásob. Některé věci bohužel nelze s určitostí předvídat a nezbývá nám, než doufat, že se nakonec vyřeší samy. Pravděpodobně jste to již poznali na vlastní kůži – zrada do té doby spolehlivého partnera, prudký pokles akcií a tak všelijak podobně. A aby toho nebylo málo, mohou nastat i jiné komplikace, které na první pohled s firmou nesouvisí. Vzpomeňte si, jak na sklonku loňského roku ochromila republiku ledovka. V jakém stavu bylo vaše parkoviště, příjezdová cesta či chodník kolem prodejny? Vsadíme se, že vypadal jako jedno velké kluziště. Kéž byste tehdy měli po ruce dostatek posypové soli a mohli okamžitě zareagovat.

Proč mít v pohotovosti posypovou sůl?

Ano, i rozmary počasí mohou výrazně zkomplikovat byznys. Díky předchozím zkušenostem se ale můžete připravit a pořídit si dostatečnou zásobu posypové soli. Její charakteristika je následující:

Posypová sůl se skládá z NaCl (chlorid sodný) a protispékavé příměsi K4Fe(CN6) (hexakyanoželeznatan draselný). Zrnitost 0 – 5 mm zaručuje okamžité a dlouhodobé působení, a to až do teploty -7°C. Účinnost určuje eutektický bod, dle kterého by měla posypová sůl fungovat až do teploty cca -21°C, nicméně je třeba brát v úvahu postupné rozředění roztátým ledem, napadaným sněhem apod. Při nižších teplotách je proto vhodné plochu posypat jiným hrubozrným materiálem (např. štěrkem).

Objednejte si 25 kg pytle posypové soli s dopravou zdarma

Posypová sůl se využívá na údržbu dálnic, cest, firemních areálů a chodníků, a to v rámci celé Evropské unie i jinde na světě. Její vlastnosti a nízká cena z ní činí ideální posypový materiál. Vy si ji můžete objednat také online. Posypová sůl 25 kg je k mání na www.sul-posypova.cz, kde v případě objednávky min. jedné palety nebudete muset platit poštovné. Jeden pytel vystačí na údržbu plochy o výměře až 250 m2.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.