Finance

Používáním LED žárovek se výrazně snižuje spotřeba elektřiny v domácnosti

V posledních letech je v českých domácnostech viditelný trend, kdy se lidé snaží šetřit na nákladech za energie. Existuje celá řada možností, od přechodu k jinému dodavateli elektřiny až po využívání energeticky úsporných LED žárovek. Právě na ně se zaměřím.

Hlavní výhody LED osvětlení

Je nesporné, že LED žárovky spotřebovávají daleko méně elektřiny nežli klasické varianty, jež už několik let ustupují do pozadí. Jde až o 90 % menší energetickou náročnost, přičemž zachovávají kvalitu osvětlení. Jde dokonce o přirozenější osvětlení, lidský zrak se mu lépe přizpůsobuje.

Mezi přednosti, kterými se LED panely, pásky, zářivky a další druhy osvětlení liší od běžných žárovek, patří i jejich dlouhá životnost. Zatímco dříve jste byli zvyklí měnit žárovky i několikrát do měsíce, protože nevydržely časté používání, u LED osvětlení se uvádí životnost minimálně 50 tisíc hodin, takže v běžné domácnosti vydrží i po dobu několika let. Nevadí jim ani časté používání. Jejich světlo nabíhá prakticky okamžitě, nikoliv až po několika vteřinách. Z výše uvedených údajů jde dovodit, že se jedná o ekologický a zároveň i ekonomický způsob svícení.

Nevýhody

Někoho může odradit vyšší pořizovací cena. Pokud si ale uvědomíte, že LED žárovky skutečně vydrží podstatně déle nežli běžný typ osvětlení, v konečném důsledku se investice do nich jednoznačně vyplatí.

Možnosti

Kromě žárovek si do domácnosti můžete pořídit i LED trubice, chcete-li zářivky, jež se používají třeba u kuchyňských linek. Tamtéž se vyplatí použít také moderní LED pásky, které jednoduše instalujete nad linku, mohou však působit velmi efektně i jako dekorativní prvek v dalších částech interiéru. Pro venkovní použití se pak hodí LED panely a reflektory, jsou-li přímo určené do exteriérů.

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.