Marketing

PPC reklama je efektivní způsob, jak zviditelnit svou firmu na internetu

V současné době se snaží stále více společností zviditelnit i v internetovém světě. V takřka každém odvětví je obrovská konkurence, a proto je potřeba se dostat něčím do popředí, například lepší marketingovou strategií. Jednou z nenahraditelných součástí marketingového plánu je placená reklama na internetu. O sobě můžete dát vědět prostřednictvím placených článků na oblíbených serverech, ale mnohem efektivnější a lépe měřitelné jsou reklamy označované jako PPC.

V první řadě bychom vám měli vysvětlit, co se skrývá pod termínem PPC. Jedná se v podstatě o zkratku z anglického slovního spojení Pay-Per-Click, což v překladu znamená platba za proklik. Už ze samotného názvu vyplývá, že inzerent za reklamu platí pouze v okamžiku, když uživatel na reklamu, která odkazuje na webovou stránku inzerenta, klikne.

Jak PPC reklama funguje?

Určitě jste se už s PPC reklamou setkali, aniž byste o tom věděli. Zobrazují se totiž ve výsledcích vyhledávání na Seznamu i Googlu. Důležité je, abyste se zobrazili na prvních pozicích, protože jedině tak převálcujete konkurenci. PPC reklama se ještě rozděluje na několik dílčích kategorií, neboť se může jednat o reklamu textovou, bannerovou a produktovou. Ideální je poradit se s marketingovým specialistou, který vám navrhne fungující taktiku.

Ale teď přímo k tomu, jak PPC reklama funguje. Většinou se cílí na konkrétní klíčová slova, případně na skupinu klíčových slov. Pokud provozujete autopůjčovnu, potom se reklamy budou zobrazovat pouze v okamžiku, kdy někdo zadá slovo autopůjčovna, autopůjčovny, půjčovna aut a podobně. Je potřeba zamezit tomu, aby se reklama zobrazovala, když uživatel do vyhledávače zadá půjčovna lodí, protože to nekoresponduje s předmětem vašeho podnikání. Nicméně to všechno PPC specialista dokáže ošetřit.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.