Práce

Práce realitního makléře: Jaké jsou požadavky a výše platu?

Pohráváte-li si s myšlenkou na změnu profese, možná vás napadlo, že zkusíte své štěstí v realitách. Pozice realitního makléře láká především mladé lidi, ale uplatnit se mohou i starší ročníky. Pokud vám chybí ucelená představa o tom, v čem práce realitního makléře spočívá a jak může být ohodnocena, nepřestávejte číst.

O čem je skutečně práce realitního makléře?

Realitní makléř – práce jako každá jiná. Anebo ne? Může vám přinést absolutní volnost, a zároveň velmi slušné výdělky. Samozřejmě nikoliv zadarmo. Miliony bez práce vás v tomto oboru skutečně nečekají – zda se vám práce vyplatí, záleží na vaší píli, schopnostech a časových možnostech.

Většina lidí si myslí, že práce v realitách spočívá pouze v prodeji nemovitostí. Jedná se však pouze o jednu z mnoha dílčích činností. Kromě prodeje a pronájmu domů a bytů makléř nabízí i finanční a právní poradenství. Zároveň musí být připraven na práci v terénu a asistovat klientům vždy, když to bude zapotřebí. Nedílnou součástí je také špetka psychologie.

Co je k výkonu realitního makléře zapotřebí?

Jak se stát realitním makléřem? Dobrá zpráva je, že na startovní čáře jsou si všichni rovni. Nepotřebujete vysokoškolské vzdělání ani certifikace. V ČR není profese nijak regulována. Což ovšem neznamená, že jde o profesi vhodnou pro každého. Předpokladem jsou chuť na neustálé zlepšování a chuť na sobě pracovat.

Kolik si realitní makléř vydělá?

Jistě vás zajímá plat realitního makléře – stojí vůbec profese za to i z finančního hlediska? Výše příjmů je přímo úměrná času a pracovnímu nasazení. Pro někoho jde o možnost, jak si přivydělat pár tisíc měsíčně, pro profi makléře naopak regulérní zdroj příjmů, který se pohybuje řádově v desítkách tisíc měsíčně.

K jaké realitce se připojit?

A u které realitní společnosti začít? To je na vás. Chcete-li se však spolehnout na zázemí silného partnera, podnikejte pod záštitou RE/MAX Anděl. Nováčci inkasují provizi ve výši 50 % a zaběhnutí makléři 80 %. Více se dozvíte na remaxandel.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.