Zajímavosti

Proč jsou citáty tak oblíbené?

Literatura obecně to v dnešní době nemá vůbec jednoduché. Lidé totiž čtou stále méně. Zástupci starší generace sem tam něco přečtou, mladí lidí mají na starosti mnoho atraktivnějších činností, než je louskání klasiky. Lidé středního věku by si možná něco přečetli, ale většinou jsou časově tak vytížení, že mají knihy v knihovničce jen tak pro okrasu. Co se však těší oblibě a to jak u starších, tak u mladých, jsou citáty.

 

Citát je doslovně opakovaný výrok, či doslovné znění z díla spisovatele. Tedy tak definuje citát wikipedie. Citáty vycházejí v různých sbornících podle žánru či autora. Čtení citátů je pro mnoho lidí atraktivnější, než čtení knížek. Pokud nechcete utrácet za tištěné publikace, můžete si stovky či dokonce tisíce citátů najít na webu.

 

Existují specializované weby, které jsou naplněny citáty známých autorů či osobností. Velmi dobrým příkladem je peoplelovepeople.com, kde naleznete celou řadu známých i méně známých citátů všeho druhu.

 

Citáty najdou své uplatnění i v praxi. Pokud někdo z vašich blízkých slaví narozeniny či pořádá svatbu, určitě mu budete chtít věnovat přání. Přání s trefným citátem bude jistě velmi originální a často i vtipné. Na internetu je citátů dostatek a jistě se Vám podaří nalézt ten správný, kterým dotyčného potěšíte.

 

Naprosto nejoblíbenější jsou citáty o lásce, které vyhledávají zejména mladí lidé. Šťastně či nešťastně zamilovaní u citátů rozjímají a přemýšlejí o tom, zda na nich není něco pravdy. A ono většinou je. Naši předkové, kteří citáty vyřkli velmi dobře věděli, o čem mluví.

 

Jinou kategorií jsou budhistické citáty, které jsou velmi hluboké a donutí nás k zamyšlení nad existencí a smyslem života. Pokud máte dostatek volného času a už Vás nebaví trávit každou volnou chvilku na Facebooku, podívejte se po citátech a pobavte se u nich.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.