Podnikání

Proč mít sídlo firmy v Praze?

Téměř jistě jste zaznamenali trend tzv. virtuálních sídel, které si právnické osoby zřizují především v Praze a analogicky i dalších velkých městech. Připravili jsme pro vás ucelený seznam výhod, které vás možná motivují k tomu, abyste sídlo své firmy přestěhovali do stověžaté matičky Prahy i vy.

Prestiž na prvním místě

Položte si jednoduchou otázku. Obchodovali byste raději s firmou se sídlem v malém městě na okraji republiky, nebo s někým z Prahy? Samozřejmě nemůžete být tak krátkozrací, abyste si obchodní partnery vybírali jen podle tohoto kritéria, ale prestiž je z psychologického hlediska přeci jen důležitá. A to nejen pro obchodní partnery, ale také pro klienty.

Praha má šarm a osobité mikroklima. Je centrem českého byznysu a vaše firma se může stát jeho součástí. Sídlo v hlavním městě je zkrátka mnohem lukrativnější než kdekoliv jinde.

Tip: Chcete tisknout levně a přesto kvalitně? Pořiďte si kvalitní tonery Xerox!

Podstatné jsou i další výhody

Prestiž je jedna věc, nicméně pokud budete podnikat v hlavním městě, dostane se vám i mnoha jiných bonusů. Zbavíte se závistivé konkurence, která je pro menší města typická. V anonymní atmosféře Prahy se vám bude dýchat mnohem příjemněji a navíc předejdete častým kontrolám ze strany úřadů. Není tajemstvím, že pravděpodobnost šikany je mnohonásobně nižší. Návštěva z pánů z „berňáku“ se zde koná v průměru jednou za deset let.

Mezi nejčastější důvody, proč se podnikatelé rozhodnou pro virtuální sídlo v Praze, patří:

  • cenová úspora (není nutné pronajímat fyzickou kancelář)
  • časté stěhování firmy
  • nemožnost zápisu sídla firmy v místě provozovny

V rámci objektivity bychom měli zmínit i jedno negativum. Tím, že adresu firmy přesunete do Prahy, přestanete podporovat region, ve kterém skutečně působíte. Většina podnikatelů s tím ale problémy nemá. Jak se k tomu postavíte vy – založíte si s.r.o. v Praze, nebo ne?

 

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.