Podnikání

Protiprůvanové lamelové clony z PVC sníží vaše náklady za teplo

Ceny energií rostou s nimi především náklady za vytápění. Hledáte-li odpověď na otázku, jak omezit únik tepla v potravinářském nebo jiném provozu, máme pro vás tip na efektivní řešení. V zámoří a mnoha západoevropských zemích se běžně využívají tzv. protiprůvanové clony. V posledních letech se stále častěji objevují i u nás a pokud jste o nich ještě neslyšeli, přečtěte si o jejich výhodách.

Co je to protiprůvanová clona a proč se vyplatí i vám?

Protiprůvanové či lamelové clony mají velmi jednoduchý koncept. Jde o soustavu pásů z měkčeného PVC, které jsou uchyceny k nosné liště (plast nebo pozink). Po rozhrnutí se plastové lamely vrátí zpět do původní polohy a nedochází tak ke zbytečnému vyvětrávání a úniku tepla. Měkčené PVC je odolné a tvale pružné.

Montáž protiprůvanové clony je stejně jednoduchá jako clona samotná. K instalaci nebudete potřebovat žádnou speciální techniku a zvládnete ji i svépomocí. Využití lamelových clon v praxi je velmi pestré – hodí se do pěších průchodů do míst, kde pravidelně projíždí technika. Tedy všude, kde by byly nepraktické dveře nebo vrata.

Plastové lamelové clony se vyplatí také v případě mrazírenských a chladících boxů, komor a vitrín. Další výhoda tohoto opatření spočívá v redukci nadměrného hluku a v neposlední řadě také ke snížení prašnosti. Pracoviště, ve kterém jsou v průchozích místech namontovány clony, mají vyšší hygienický standard a dochází ke zlepšení celkové pracovní pohody zaměstnanců. Za zmínku stojí také prodloužení životnosti chladících agregátů a snížení četnosti servisních oprav.

Špičkové plastové clony ze zámoří

Zmínili jsme, že v USA používají lamelové clony běžně a není divu, že kvalitní systémy pochází právě odsud. Rozhodnete-li se pro úsporu nákladů za energii pomocí protiprůvanových clon, obraťte se na společnost RONAX DEVICES s.r.o. Český dodavatel prodává vysoce kvalitní produkty z USA a to ve standardním, shrnovacím a posuvném provedení. V nabídce nechybí ani speciální plastové clony pro sekční vrata. Zajímají vás podrobnosti? Najdete je na www.ronax.cz.

2 komentáře

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Dobrý den,

  společnost, ve které pracuji, zvažuje nákup lamelových clon za účelem snížení průvanu a tepelných ztrát. Především nás zajímá tepelná úspora, kterou lamelové clony přinesou.

  Máte nějakou simulaci výpočtu této úspory? Na příkladu nějaké místnosti (rozdíl mezi variantou bez clon a se clonami)?

  Děkuji Vám za informaci a přeji hezký den!

  S pozdravem

  Roman Blažek

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný iPhone XS Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.