Půjčky a úvěry

Půjčka pro problémové klienty aneb když to nejde v bance

Dostat se do skupiny tzv. „problémových klientů“ je poměrně snadné. Často stačí i drobné nedorozumění, kdy se úhrada splátky nepřipíše na účet věřitele včas (např. kvůli špatně zadanému variabilnímu symbolu). Podstatné je, že statut problémového klienta zavírá dveře u banky i jinak solidním klientům, kteří by splátkový kalendář bez problémů ukočírovali. Patří mezi ně i vy, ale přesto se nechcete nároku na půjčku vzdát? Šanci máte, ale budete muset zavítat pro mikropůjčku do nebankovního sektoru.

Výhody a nevýhody půjček pro problémové klienty

Půjčka pro problémové klienty není ničím novým a na nebankovním trhu již nějaký ten pátek existuje. Máte-li záznam v registru dlužníků (ať už z jakéhokoliv důvodu) nebo jen nejste schopni doložit skutečnou výši příjmů, v bance neuspějete. Nebankovní společnosti však nabízí schůdné řešení v podobě rychlých krátkodobých půjček. Výše těchto produktů se pohybuje od několika set do několika tisíc korun a mezi společné znaky patří kratší doba splatnosti (obvykle několik dní až týdnů) a vyšší roční procentní sazba nákladů. RPSN je ovšem nutné brát s rezervou – u krátkodobého úvěru je hodnota ve stech až tisících procentních bodů zavádějící.

Pro mikropůjčky navíc nemusíte nikam chodit – postačí kliknout sem, vyplnit online formulář a vyčkat na schválení. Zanedlouho vám peníze přistanou na účtu a vy je budete moct využít dle potřeby.

Která mikropůjčka je ta „nej“?

Mezi prověřené krátkodobé úvěry patří také půjčka Kredito24, která je momentálně poskytována až do výše 15 000 Kč s dobou splatnosti 1 až 30 dnů. Omezení se týká nových klientů, kteří si mohou půjčit maximálně 5 000 Kč.

A co na mikropůjčky říká náš čtenář Martin z Pelhřimova?

Překvapilo mě, že mi banka odmítla půjčit i menší částku. O svém záznamu v registru jsem se dozvěděl až na pobočce. Na nic jsem nečekal a vyřešil své drobné (ale akutní) finanční problémy mikropůjčkou. Celková splatná částka byla mnohem přijatelnější než případné důsledky nezaplacených výdajů.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.