Internet

SEO hosting: Technické řešení pro agentury i freelancery

Dnešní článek jsme věnovali zajímavé službě, o které (bohužel) spousta lidí zabývajících se optimalizací stránek pro vyhledávače (SEO – Search Engine Optimization) nemá ani ponětí. Zaostřili jsme na SEO hosting, technické řešení, která vám může výrazně usnadnit linkbuilding. Zajímá vás, v čem se liší od klasického webhostingu a pro koho je vhodný?

Kde začít? Především bychom měli zdůraznit, že SEO hosting se nepostará o optimalizaci stránek jako takovou. Jak již zaznělo v úvodu, jde o technické řešení, které vychází z multihostingu. Služba je ideální především pro větší počet microsites – menších webů vytvořených pro podporu hlavního projektu. Stejně dobře se ale hodí také pro větší síť PR webů nebo katalogy.

Dobře, ale proč si připlácet za SEO hosting, když můžete menší weby umístit na klasický multihosting? Z jednoho prostého důvodu. Předpokládáme, že microsites budujete proto, abyste z nich odkazovali na hlavní web. V případě multihostingu ale půjde o odkazy z jedné a té samé IP adresy. A přestože jsou vyhledávače poměrně hloupé, tohle vám u nich neprojde. Ale co kdyby měl každý jednotlivý podpůrný web unikátní IP adresu?

Heuréka, přesně v tom tkví síla SEO hostingu. Poskytovatel této služby disponuje množstvím serverů rozmístěných v různých lokalitách a tedy i unikátní IP adresou. Můžete vybudovat množství microsites na podporu e-shopu nebo soukromou farmu blogů a nabízet bezpečný linkbuilding pro své klienty – vyhledávače nevypozorují žádnou souvislost.

SEO hosting nepatří mezi standardní služby, nicméně i u nás najdete poskytovatele, který má co nabídnout. Doporučujeme zavedenou společnost TELE3, která na sklonku loňského roku dosáhla hranice 50ti serverů. Ty jsou provozovány v unikátních lokalitách, a to navíc i s unikátními adresami od úrovně A a B. Servery mají odlišné typy operačních systémů, hosting je dostupný pro protokoly IPv4 i nové IPv6.

Bližší informace najdete na www.seohosting.cz.

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Vedení účetnictví

Výhodné řešení pro vedení účetnictví nabízí společnost Vema. Vyzkoušejte i vy ekonomický systém Ekos.

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Moderní podnikový ERP software Altus Vario vám pomůže s úspěšným rozvojem vašeho podnikání.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.