Podnikání

Síť lékáren „Na zdraví“ investiční skupiny DRFG a jejich plány

David Rusňák, který stojí v čele celé investiční skupiny a jeho ředitel Rudolf Matějka divize DRFG Medical plánuje do konce roku provozovat 25 lékáren.

Rudolf Matějka v devadesátých letech založil společnost Mediox, která vytvářela software pro lékárny. V roce 2003 ji prodal německému koncernu PHOENIX lékárenský velkoobchod, kde působil až do roku 2013. Po setkání s Davidem Rusňákem se záhy rozhodl budovat pro investiční skupinu DRFG divizi Medical s vlastní lékárenskou sítí „Na zdraví“.

Matějkovou ambicí je stát se trojkou na trhu. DRFG Medical v současné době vlastní 15 lékáren. Ty se nacházejí například v Sokolově, Lounech, Praze, Litoměřicích, Kladně, Brně a dalších menších i větších městech. Do konce roku by lékáren s logem Na zdraví mělo být celkem 25.

Akvizice nových lékáren je časově náročný proces

„Máme zájem nabízet naše služby všude, nicméně proces akvizice nové lékárny je častokrát složitý. Když už najdeme zajímavou lokalitu pro naši lékárnu, je důležité podívat se na její hospodaření a ekonomická čísla. Ta častokrát nejsou připravena tak, jak bychom si přáli a celý proces se tak stává velmi náročným a zdlouhavým. Věříme však, že pečlivý výběr potenciálních lékáren je důležitý pro vybudování stabilního portfolia.“ říká šéf divize DRFG Medical Rudolf Matějka, který má v této oblasti bohaté zkušenosti.

Koncept lékáren Na zdraví je orientovaný na samoobslužný prodej. Při uvažované investici je důležité vyhledávat ty s velkou prodejní plochou a v kvalitní lokalitě.

DRFG Medical ve svých lékárnách pořádá semináře a konzultace

Přidanou hodnotu pro zákazníky představují také individuální konzultace pro osoby s nadváhou, kterým jsou k ruce nutriční terapeutky. V lékárnách se také pravidelně konají vzdělávací osvětové semináře s lékaři na zajímavá témata. Konzultace jsou nekomerční a jejich cílem není nabízet žádné produkty. Jde především o prevenci a šíření osvěty týkající se zdravého životního stylu.

Investiční skupina DRFG, kde stojí v čele David Rusňák, však nemá zaměření jen na lékárenskou síť, ale ve svém portfoliu najdeme investice do nemovitostí, energetiky nebo rozvíjí vlastní Nadaci.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skvělý pomocník pro každý den

Potřebujete pracovat v kanceláři i na cestách? Výkonný Macbook 12 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný nástroj pro fakturace online? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

Možné řešení mzdové agendy

Výhodné řešení pro zpracování mezd nabízí společnosti Vema. Ušetřete i vy za mzdovou účetní!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

ERP pro efektivnější podnikání

Snadné řízení a plánování výroby ve vaší společnosti vám umožní program Altus Vario.

Levné a reprezentativní sídlo firmy

Potřebujete nové sídlo firmy v Brně, Olomouci nebo Plzni? Využijte výhodné nabídky od OFFICE HOUSE PARTNER.